دهمین نشست سالانه تجارت آسیای میانه در قالب مجازی

برگزار می شود

دهمین مجمع سالانه تجارت آسیای میانه در قالب مجازی برگزار می شود 3 نوامبر 2020 ، ساعت 17:00

اوستا Tj | 03.11.2020 | آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) دهمین نشست سالانه تجارت آسیای میانه را در قالب مجازی برگزار می کند. بنا به گفته سفارت ایالات متحده در تاجیکستان ، یک رویداد بین المللی برای ارتقا trade تجارت منطقه ای در آسیای میانه در 16 تا 20 نوامبر سال 2020 برگزار می شود.

موضوع امسال نشست آسیای میانه – مجمع توسعه و شکوفایی روندهای جدید و پاسخ های بازار در آسیای میانه را در طی بهبود اقتصادی بعد از COVID-19 بررسی خواهد کرد.

این رویداد پنج روزه کاملاً مجازی خواهد بود و در چندین سیستم عامل آنلاین از جمله بزرگنمایی ، فیس بوک لایو و یوتیوب برگزار می شود و کارشناسان و مبتکران بین المللی و محلی را در یک سیستم عامل گرد هم می آورد.

شرکت کنندگان در تالار گفتگو می توانند به صورت بلادرنگ به جلسات آنلاین ، سخنرانی ها و کارگاه های اصلی متصل شوند و در بحث در مورد تأثیر COVID-19 بر زنجیره های تامین منطقه ، بهبود گردشگری در آسیای میانه ، توسعه بازار انرژی منطقه ای ، مشکلات منطقه ای و فرصت های الکترونیکی شرکت کنند. تجارت ، پرورش گفتگوی عمومی و خصوصی و تجارب زنان کارآفرین از منطقه و موارد دیگر.

علاوه بر این ، در طول این مجمع ، مذاکرات آنلاین بیش از 20 تولید کننده محصولات میوه و سبزیجات از قزاقستان ، جمهوری قرقیزستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان با شرکای بالقوه در سراسر منطقه و فراتر از آن در چارچوب فروم خرده فروشی مجازی World of تجارت).

طی دهه گذشته ، مجمع تجارت آسیای میانه بیش از 5000 نماینده از بخش های دولتی و خصوصی از بیش از 30 کشور را گرد هم آورده است تا از روندهای جدید ، تبادل ایده ، توسعه ارتباطات و تجارت مطلع شوند.

طی یک دهه گذشته ، تجارت بین کشورهای آسیای میانه بیش از دو برابر شده و به 6 میلیارد دلار در سال رسیده است.