AC / DC علی رغم بیماری و مد دوباره متولد شد

آلبوم جدید افسانه های راک: بلند ، سرگرم کننده ، گاهی ترسناک

بازگشت به عمل بزرگ راک گروه AC / DC را احتمالاً می توان چیزی دانست که نمی تواند باشد. تمام اتفاقات اخیر گروه منجر به این واقعیت شد که افسانه موسیقی استرالیا زندگی بازنشستگی خوبی را آغاز خواهد کرد. با این حال ، اشاره ای از “ما هنوز آواز خواهیم خواند” که اوایل پاییز برای طرفداران پرتاب شد ، به یک آلبوم کامل به نام “PWR / UP” تبدیل شده است. و این احتمال وجود دارد که ادامه داشته باشد.

وقتی آنگوس یانگ گیتاریست و ترانه سرای اصلی ژاکت ، شلوارک و کلاه خود را – از نکات برجسته تصویر چند میلیون دلاری گروه – برای لباس های معمولی تغییر می دهد ، او بیشتر شبیه خودش می شود. یعنی پیرمرد 65 ساله ای که هیچ راک استار در خود ندارد. چنین افرادی معمولاً در پارک های شهر می نشینند ، بر روی چیزهایی که سالم است جرعه جرعه می کشند و چکر بازی می کنند. شاید پس از اتمام فعالیت AC / DC ، آقای یانگ مشغول کار مشابهی بود.

با آلبوم “Rock or Burst” ، که در سال 2014 منتشر شد ، به نظر می رسید که گروه توسط شیطان راک دنبال می شود ، و نه کسی که در بهترین ضبط های AC / DC شنیده شده است. برای افسانه های راک ، رشته ای از بدشانسی آغاز شد و رک و پوست کنده ، ادامه یافت. این آلبوم بدون مالکوم یانگ نوازنده گیتار ضبط شد – نوازنده با زوال عقل زودرس تشخیص داده شد ، در سال 2014 این گروه را ترک کرد و در سال 2017 در 64 سالگی درگذشت.

قبل از شروع تور جهانی ، درامر فیل فیل متهم به تهدید به مرگ شد و به مدت هشت ماه در حبس خانگی قرار گرفت. در اواسط تور جهانی ، برایان جانسون ، خواننده آواز ، به توصیه پزشکان مجبور شد دیگر از رفتن به صحنه جلوگیری کند – پارگی لاله گوش ، که نتیجه اشتیاق او به اتومبیلرانی است ، می تواند باعث کاهش شنوایی کامل شود. طرفدار قدیمی آنها ، رهبر Guns’N’Roses ، Axl Rose ، به کمک گروه آمد که در مقابل چشمان ما خراب شد – او خود را به عنوان خواننده برای کنسرت های باقی مانده پیشنهاد داد و بنابراین ، پس از گیتاریست و درامر ، سومین نوازنده در آن تور شد.

در پایان سفرهای جهانی ، آنگوس یانگ و شرکت دیگر برنامه ای جدی برای آینده نگذاشت و سعی در یافتن فعالیت های مسالمت آمیز برای افراد هم سن و سال خود داشت. و همانطور که آنگوس در مصاحبه ای می گوید ، زندگی او بسیار خوب پیش می رفت ، اما در برخی موارد او برای لذت بردن به استودیوی خانه خود نگاه کرد و سازهای مختلفی را نواخت. با این حال ، این نوازنده دلایل بسیار قانع کننده ای برای انتقال موسیقی پخش شده از لذت به تجارت داشت. همه آهنگ های نوشته شده توسط برادران آنگوس و مالکوم منتشر نشدند و آلبوم جدید در واقع از همان چیزی جمع شد که آنها موفق به ضبط کردن به یک شکل دیگر شدند و طبق شایعات ، ممکن است ذخایر کافی برای یک نسخه دیگر وجود داشته باشد. برادرزاده مالکوم ، استیوی یانگ ، بلافاصله پس از مشخص شدن اینکه عموی مشهور قادر به شرکت در زندگی AC / DC به طور کامل نیست ، بازنویسی تمام قطعات Young Sr. به طور کامل در گروه پذیرفته شد و تاکنون هیچ کس از نواختن گیتار او ناامید نشده است.

PWR / UP نوعی رکورد نیست که بتواند طرفداران AC / DC را ناامید کند. ثبت نام این گروه در آزمایشگران موسیقی دشوار است ، زیرا از اوایل دهه هفتاد تقریباً همین آلبوم را منتشر می کنند. البته همه آنها به “Highway To Hell” ، “Back In Black” یا “The Raizor’s Edge” تبدیل نشدند ، اما حتی آلبوم هایی که به عنوان “نه فوق العاده” گذشتند ، در طرفداران کامل با تمام ویژگی های نام سخت هارد راک AC / DC. پیچیده ترین موسیقی موفق به زنده ماندن از فاجعه های مهیب تاریخی نشده است.

در اواخر دهه هفتاد ، او قرار بود توسط سنگ پانک راک شیک مدفون شود. اما در انگلیس ، روزنامه نگاران موسیقی استرالیایی ها را پانک می نامیدند ، احتمالاً مطبوعات صنعت فریب شعرهای ساده و خام و نبود کامل تئاتری هارد راک را که رهبران جنبش پانک بسیار از آن متنفر بودند ، فریب دادند.

در دهه نود میلادی ، در میان مد گزینه های جایگزین گیتار و وسایل الکترونیکی ، AC / DC تمام شانس های خود را داشت تا در یک حیاط خلوت موسیقی قرار گیرد. اما استرالیایی ها دوباره ایستادگی کردند و برخلاف مثلاً متالیکا ، آنها به خاطر وقت خود حتی یک قدم به سمت نوسازی صدا برنداشتند. شاید این بار نمایش های کنسرت قاتل به آنها کمک کرد. یکی از این موارد در سال 1991 در مسکو در جشنواره “Monsters of Rock in Tushino” نشان داده شد و سپس طرفداران روسی اعتقاد به راک واقعی را حتی با باتوم پلیس نیز نمی توانست از بین ببرد.

این گروه می توانست با مرگ بن اسکات خراب شود – در سال 1980 ، رهبر AC / DC بر اثر مسمومیت با الکل درگذشت. اما حتی چنین ضربه مهلک سرنوشتی راکرها مقاومت کردند و برایان جونز را یافتند ، که با کلاه خود همان طلسم تیم انگوس یانگ با لباس مدرسه شد.

تجدید حیات جدید AC / DC در شرایطی اتفاق می افتد که تورهای استادیومی مطابق با واقعیت های همه گیر نیستند و تردیدهایی وجود دارد که حتی جونز بهبود یافته برای یک راهپیمایی تور آماده است. اما حتی در حالت صوتی ، آلبوم “PWR / UP” هدیه ای عالی برای کسانی بود که آماده به یاد آوردن پیروزی هارد راک هستند و شاید با “Shot In The Dark” یا “Realize” سر خود را تکان دهند. این آلبوم شامل چیزی غیر از موسیقی که AC / DC در اوایل دهه هفتاد اختراع کرد ، نیست و سپس آن را به یک جاذبه سنگی در مقیاس سیاره ای تبدیل کرد. و دقیقاً همین ضد مد آشکار است که صدایی کاملاً تازه به انتشار می بخشد.

منتشر شده در روزنامه “Moskovsky Komsomolets” شماره 28418 18 نوامبر سال 2020

تیتر روزنامه:
جاهای بلند ، سرگرم کننده ، ترسناک