ADB ابتکار 9 میلیارد دلار برای کمک به کشورهای در حال توسعه برای دسترسی به واکسن COVID-19 – اوستا

ADB ابتکار 9 میلیارد دلاری را برای کمک به کشورهای در حال توسعه برای دسترسی به واکسن های COVID-19 آغاز کرد

12 دسامبر 2020 ، ساعت 09:05

اوستا. Tj | 12.12.2020 | بانک توسعه آسیا (ADB) ابتکار واکسن 9 میلیارد دلاری – صندوق دسترسی آسیا به اقیانوس آرام (APVAX) – را برای پشتیبانی سریع و عادلانه از کشورهای عضو در حال توسعه در تهیه و تحویل واکسن های موثر و ایمن کرونا ویروس (COVID) آغاز کرده است. -19)

ماساتسوگو ، رئیس ADB ، گفت: “در حالی که کشورهای عضو در حال توسعه ADB برای واکسیناسیون مردم خود در اسرع وقت آماده می شوند ، آنها برای تهیه واکسن و همچنین برنامه ها و دانش برای مدیریت فرآیند واکسیناسیون به طور ایمن ، منصفانه و به طور م effectivelyثر نیاز به بودجه دارند.” آساکاوا

وی گفت: “APVAX نقشی اساسی در كمك به كشورهای در حال توسعه ما برای مقابله با این چالش ها ، غلبه بر همه گیري و تمركز بر بهبود اقتصادی خواهد داشت.”

بیش از 14.3 میلیون مورد مثبت و بیش از 200000 مورد مرگ ناشی از COVID-19 در منطقه آسیا و اقیانوسیه گزارش شده است. با ادامه همه گیری ، پیش بینی می شود رشد اقتصادی در آسیای در حال توسعه در سال 2020 0.4٪ منقبض شود ، این اولین انقباض در تولید ناخالص داخلی منطقه از اوایل دهه 1960 است.

ارتقا access دسترسی ایمن ، عادلانه و م toثر به واکسن ها اولویت اصلی ADB در پاسخ COVID-19 است. برنامه های واکسیناسیون می توانند با بازگرداندن اعتماد به نفس در توانایی افراد برای کار ، مسافرت و برقراری ارتباط امن ، زنجیره انتقال ویروس را بشکنند ، زندگی را نجات دهند و تأثیر منفی اقتصادی یک بیماری همه گیر را کاهش دهند.

APVAX یک چارچوب و بسته منابع یکپارچه را برای پشتیبانی از دسترسی کشورهای در حال توسعه آسیایی به واکسن ها با استفاده از دو جز complement مکمل فراهم می کند. م componentلفه پاسخ سریع به موقع از تشخیص ، تهیه و انتقال واکسن ها از محل خرید به کشورهای عضو در حال توسعه ADB پشتیبانی می کند.

این م investmentلفه سرمایه گذاری از سرمایه گذاری در سیستم های توزیع ، تحویل و تجویز واکسن موفق و همچنین سرمایه گذاری های مرتبط در زمینه ایجاد ظرفیت ، اطلاع رسانی و نظارت بر جامعه پشتیبانی خواهد کرد. این می تواند شامل مناطقی مانند ذخیره سازی و حمل و نقل زنجیره ای سرد ، وسایل نقلیه ، زیرساخت های توزیع ، کارخانه های فرآوری و سایر سرمایه گذاری های فیزیکی باشد. این ملفه همچنین می تواند برای توسعه یا گسترش ظرفیت تولید واکسن در کشورهای در حال توسعه مورد استفاده قرار گیرد.

بودجه ADB با هماهنگی نزدیک با سایر شرکای توسعه ، از جمله گروه بانک جهانی ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، صندوق دسترسی جهانی واکسن COVID-19 (COVAX) ، GAVI و شرکای دوجانبه و چند جانبه تأمین می شود.

APVAX دسترسی عادلانه به واکسن های ایمن و موثر را ترویج می کند. برای واکسن واجد شرایط بودجه ، باید یکی از سه معیار را داشته باشد. این دارو باید از طریق COVAX خریداری شود ، از طرف WHO واجد شرایط شود یا توسط یک نهاد نظارتی دقیق مجاز باشد. معیارهای دسترسی اضافی مانند ارزیابی نیازهای واکسیناسیون ، برنامه استقرار واکسن و یک مکانیسم هماهنگی موثر بین شرکای توسعه نیز به شما کمک می کنند تا حمایت واکسن APVAX از منصفانه و مثر باشد.

ADB همچنین 500 میلیون دلار تسهیلات واردات واکسن برای حمایت از تلاش کشورهای در حال توسعه خود برای تهیه واکسن های ایمن و موثر و همچنین کالاهایی که از انتشار و واکسیناسیون پشتیبانی می کنند ، ارائه می دهد. این تسهیلات بخشی از برنامه مالی تجارت و زنجیره تامین ADB است. تضمین های AAA موجود از طریق مکانیسم واردات واکسن ، خطرات پرداخت را کاهش داده و واردات این محصولات را آسان تر می کند. در این روش از همان معیارهای انتخاب واکسن COVAX استفاده خواهد شد. تامین مالی مشترک با شرکای بخش خصوصی می تواند منجر به حمایت این تسهیلات از واردات واکسن به ارزش 1 میلیارد دلار در طول سال شود.

در ماه آوریل ، ADB بسته 20 میلیارد دلاری را برای حمایت از کشورهای در حال توسعه خود در مقابله با اثرات همه گیر تصویب کرد و روشهای خاص را برای ارائه کمک سریعتر و انعطاف پذیر ساده کرد. بانک انکشاف آسیایی 14.9 میلیارد دلار وام ، کمک بلاعوض و کمک فنی اعطا کرد ، از جمله 9.9 میلیارد دلار سریع پشتیبانی بودجه در قالب تسهیلات واکنش همه گیر COVID-19 (CPRO) و پشتیبانی بخش خصوصی.

در ماه نوامبر ، ADB از 20،3 میلیون دلار کمک فنی اضافی برای ساخت سیستم هایی برای اطمینان از توزیع کارآمد و عادلانه واکسن ها در منطقه آسیا و اقیانوسیه خبر داد.