ADB 20 میلیون دلار برای کشورهای در حال توسعه برای دسترسی به واکسن های COVID-19 – اوستا اختصاص داده است

ADB 20 میلیون دلار برای دسترسی به کشورهای در حال توسعه به واکسن های COVID-19 اختصاص می دهد

17 نوامبر 2020 ، ساعت 15:33

اوستا Tj | 20/11/17 | بانک توسعه آسیا (ADB) 20.3 میلیون دلار کمک فنی برای کمک به کشورهای در حال توسعه برای دستیابی به واکسن های بیماری ویروس کرونا (COVID-19) و ایجاد سیستم هایی برای اطمینان از توزیع عادلانه و کارآمد واکسن فراهم کرده است.

ADB تاجیکستان گفت که بودجه برای حمایت از ارزیابی سیستم های بهداشتی مرتبط با واکسن و توسعه برنامه های آمادگی کشور برای تقویت توانایی دسترسی ایمن و م effectivelyثر به واکسن ها ، معرفی ، استقرار ، تحویل و نظارت بر واکسن در اختیار کشورهای عضو ADB قرار خواهد گرفت.

این ابزارها به شرکت کنندگان در ارزیابی و تقویت زنجیره سرما و لجستیک واکسن ، کنترل عفونت ، تأمین و مهارت های مراقبت های بهداشتی ، ارتباطات با خطر و جمع آوری و نظارت بر داده های به موقع کمک می کند. این کمک فنی همچنین به شناسایی و ارتقا فن آوری های ابتکاری زنجیره سرد و ردیابی واکسن کمک خواهد کرد.

ADB قصد دارد با همکاری شرکای خود – یونیسف و سازمان بهداشت جهانی ، با هماهنگی COVAX ، Gavi ، بانک جهانی ، آژانس های دو جانبه ، کمک های فنی را انجام دهد.

بودجه شامل 20 میلیون دلار از صندوق کمک فنی ویژه ADB و 300000 دلار از صندوق فناوری عالی بودجه دولت ژاپن است.

در آوریل ، ADB برای حمایت از پاسخ کشورهای عضو در حال توسعه ADB به COVID-19 ، بسته کمک 20 میلیارد دلاری گسترده را تصویب کرد.