ADB 50 میلیون دلار کمک مالی برای بهبود سیستم مالی در تاجیکستان – اوستا تصویب کرد

ADB 50 میلیون دلار کمک مالی برای بهبود سیستم مالی در تاجیکستان تصویب کرد

10 دسامبر 2020 ، ساعت 09:00

اوستا. Tj | 10.12.2020 | بانک توسعه آسیا (ADB) کمک 50 میلیون دلاری را برای حمایت از دولت تاجیکستان در سرعت بخشیدن به رشد بخش خصوصی با ایجاد یک سیستم مالی پایدار ، گسترش دسترسی به خدمات مالی و بهبود حاکمیت مالی تصویب کرده است.

به گفته دفتر ADB در تاجیکستان ، این کمک مالی در مرحله اول برنامه برای بهبود بخش مالی و مدیریت مالی ارائه شده است.

یوجی میاکی ، مسئول اداره آسیای میانه و غرب آسیا ، گفت: “تاجیکستان توانایی دستیابی به رشد اقتصادی پایدارتر و فراگیرتر را دارد.” – این برنامه که با هماهنگی نزدیک با شرکای اصلی توسعه تهیه شده است ، از اصلاحات دولت برای افزایش اعتماد به نفس بخش خصوصی و تقویت بخش مالی ، همراه با پیشرفت در مدیریت مالی که به افزایش سرمایه گذاری خصوصی کمک می کند ، پشتیبانی می کند. این نشان دهنده تعهد قوی دولت و ADB برای اجرای اصلاحات اساسی ساختاری است که باعث رشد پایدار بخش خصوصی خواهد شد. “

اصلاحات عمده شامل افزایش اعتماد عمومی به بخش بانکی از طریق ایجاد مکانیزم تأمین مالی ذخیره برای صندوق بیمه سپرده های فردی ، افزایش توانایی بانک ملی تاجیکستان برای نظارت و مدیریت ثبات مالی ، افزایش رقابت صنعت بیمه و توسعه مالی اسلامی است.

این برنامه همچنین از وزارت دارایی در افزایش نظارت و پاسخگویی بنگاه های اقتصادی دولتی ، ارتقا development توسعه بازار سرمایه و اطمینان از شفافیت مشوق های مالیاتی و گمرکی پشتیبانی می کند.

مقاله مرتبط  کرونا ویروس جان ایلیا اپلباوم ، رئیس تئاتر سایه

این برنامه همچنین شفافیت و پاسخگویی سیستم مدیریت مالی عمومی را بهبود می بخشد تا اطمینان حاصل کند که منابع عمومی به طور مناسب به اولویت های استراتژیک اختصاص یافته و از جنسیت حساس هستند.

بانک توسعه آسیا در سال 1966 تأسیس شد. سهامداران بانک 68 کشور هستند که از این تعداد 49 کشور در منطقه آسیا و اقیانوسیه هستند.