Blur آهنگ های جدیدی را ارائه می دهد، Måneskin به دنبال گرما و رابطه جنسی است

هر چه تابستان نزدیکتر می شود، احساسات فعال تر در فضای موسیقی متمدن می جوشد. هم جوانان و هم پیشکسوتان به تورهای جهانی هجوم آوردند، همه چیز در نقشه جشنواره های اروپایی بسیار رنگارنگ و شدید است. از جمله اتفاقات روزهای اخیر بازگشت است که کمتر کسی انتظارش را داشت و کنسرت بزرگی که حداقل از نظر جغرافیایی بسیار نزدیک به پایان رسید.

Blur با آهنگ های جدید بازگشته است

“میخواهم ببینم که در حال رقصیدن، ای پیرمرد کثیف!” دیمون آلبارن از روی صحنه در نقش Boys & Girls فریاد می‌زند، آهنگ کلاسیک Blur که به نظر می‌رسد با گذشت سال‌ها بیشتر و بیشتر پرحاشیه می‌شود، یک حرکت جدی را آغاز می‌کند. این واقعیت که کنسرت در شهر بریتانیایی کولچستر، اسکس، که بومی این گروه است، رویدادی است که تا حد زیادی غیرمنتظره است، هیجان بیشتری را به همه چیزهایی که در حال وقوع است می بخشد.

همه چیز مربوط به Blur در هشت سال گذشته در شایعات و عدم قطعیت پوشش داده شده است. پس از انتشار آلبوم The Magic Whip در سال 2015، نوازندگان از تور خارج شدند و دوباره فرار کردند. از آن زمان، گهگاه صحبت از آهنگ‌های جدید و یک اتحاد کامل شده است، اگرچه دیمون آلبارن، خواننده و نویسنده اصلی، چهره‌ای کنایه‌آمیز و مرموز به خود گرفت و ابراز امیدواری کرد که دیگر مجبور نباشد با گروهش بازی کند. کاملاً غیرممکن بود که بفهمیم اینجا مقاصد کجاست و طنز انگلیسی کجا.

از برخی جهات، اعضای Blur یک خانواده کلاسیک ناکارآمد هستند و هر از گاهی باید از یکدیگر دور بمانند. خبر خوب این است که نوازندگان می دانند چگونه خود را مشغول نگه دارند. شلوغ ترین آنها البته آقای آلبارن است. علاوه بر پروژه معروف گوریلاز، تقریباً بیشتر از Blur، دیمون سرمایه‌گذاری‌های موسیقی دیگری با کالیبرهای مختلف دارد. گراهام کاکسون گیتاریست، الکس جیمز نوازنده بیس و دیو راونتری درامر البته چندان فعال نیستند، اما زمانی که Blur در وقفه بود، از آلبوم‌های انفرادی و موسیقی جلسه گرفته تا پنیرسازی کاملاً موفق بودند.

و اینجا دوباره با هم هستند. آلبوم به نام تصنیف دارن به پایان رسید، گروه در تابستان جشنواره های اروپایی را اجرا می کند و یک برنامه دو روزه در ومبلی لندن ترتیب می دهد. قبل از اجرا در سالن های بزرگ، نوازندگان تصمیم گرفتند کمی خود را گرم کنند و چند کنسرت کوچک اجرا کنند. با این حال، از نظر مکان، کوچک است، اما از نظر لیست مجموعه نه. دو ساعت موفقیت های گذشته و دو آهنگ جدید.

دیمون از روی صحنه در کولچستر می گوید: «ما آلبوم را سه هفته پیش تمام کردیم و مطمئناً می توانستیم بیشتر تمرین کنیم. شاید کم تمرین کردن یکی از ترفندهای اصلی Blur باشد. به نظر می رسد کمی آرام هستند، بدیهی است که به دنبال کمال نیستند و به خود اجازه می دهند که خراب شوند، اما کمی و بسیار ظریف، که همیشه مخاطب را تحت تأثیر قرار می دهد.

در این آلبوم، نهمین آلبوم در دیسکوگرافی گروه، نوازندگان با تهیه کننده جیمز فورد، که قبلا Arctic Monkeys، Foals، Depeche Mode را ضبط کرده بود، همکاری کردند. همانطور که دیمون آلبارن به یاد می آورد، او در طول تور گوریلاز، دموهایی را برای ده آهنگ موجود در این رکورد در هتل ها ضبط کرد. این نوازنده در یک کنفرانس مطبوعاتی کوچک قبل از کنسرت می گوید: “لحظه ای خنده دار در مونترال بود.” “لئونارد کوهن از دیوار خانه روبروی یک نقاشی دیواری زیبا به من نگاه می کرد، بنابراین من از ته قلبم کار کردم.”

برخی از حجاب های آلبوم با آهنگ های St. Charles Square و Narcissist، دومی قبلاً به عنوان یک تک آهنگ منتشر شده است. مسیر بسیار آلبارنی بود. بیش از یک بار اشاره شده است که آهنگ های دیمون بسیار سازگار با محیط زیست هستند، زیرا آنها به گونه ای جمع آوری شده اند که گویی از زباله هایی که هیچ کس به آن علاقه مند نبوده است. من داستان تک پلاتینی کلینت ایستوود را از اولین آلبوم گوریلاز به یاد دارم. نمونه ای که کل آهنگ از آن ساخته شده است توسط دیمون در تنظیمات اولیه یک سینت سایزر ساده بریده شده است و این موید هدیه شگفت انگیز نوازنده برای کشیدن یک ضربه از هر چیزی است. Narcissist بر روی یک ریف گیتار نسبتا ساده و ریتم کمی تنبل ساخته شده است، اما نتیجه بسیار جوی است.

البته طرفداران بریت پاپ امیدوارند که Blur با آلبوم و کنسرت های جدید خود، حال و هوای خاصی از گیتار یکپارچهسازی با سیستمعامل را به زندگی روزمره موسیقایی بازگردانند، که اخیراً به وضوح کمبود آن وجود داشته است. اتفاقاً سایر قهرمانان بریت پاپ نیز تابستان امسال بیکار ننشسته اند. هم جیر و هم پالپ را می توان به دلایل مختلف گرفت. به طور فزاینده ای صحبت از آشتی احتمالی بین برادران گالاگر و در نتیجه ورود Oasis به صحنه می شود. و هر چه نوئل و لیام فعال تر همه چیز را رد کنند، چنین شایعاتی قابل اعتمادتر به گوش می رسد.

مانسکین.پوست مادر به دنبال گرما و رابطه جنسی است

راکرهای گلم ایتالیایی از زمان انتشار آلبوم راش خود در ابتدای سال به طور فعال برداشت زنده خود را درو کرده اند. واضح است که تماشاگران از وضعیت بدنی و ضربه های آنها در آستانه یک حمله عصبی خسته نشده اند، و در یک نمایش اخیر در لتونی، Måneskin حدود بیست هزار نفر را جمع کرد.

Mezaparks ریگا یک زمین بازی برای هنرمندان جدی است، و پادشاهان شناخته شده فروخته شده در اینجا Brainsorm محلی هستند. با این حال، وضعیت هنوز هم داغ ها، مانسکین را به موضوع هیجان جدی تبدیل کرد و طرفداران از لیتوانی همسایه نیز برای دیدن این بت ها آمدند، زیرا قالب تدارکات بالتیک باعث می شود چنین سفرهایی خسته کننده نباشند.

این نمایش در دو مرحله در معرض دید جمعیت جدی قرار گرفت: مرحله اصلی برای قدرت الکتریکی، مرحله کوچک برای آکوستیک احساساتی. ترکیب آهنگ های انگلیسی زبان با آهنگ های ایتالیایی گاهی اوقات به طرز عجیبی درک می شود، اما دقیقاً همین عجیب بودن است که تا حدودی مجموعه موسیقی را رقیق می کند که با تنوع نمی درخشد. مونسکین گلم کاریکاتوری خود را کاملاً فراگیر انجام می دهد، اما موسیقی به عنوان چنین آشکارا برگ برنده اصلی آنها نیست.

نوازندگان کم صحبت می‌کردند، هیچ اظهارنظر ایدئولوژیکی نمی‌گفتند و خود را به افکار منحصراً عملی محدود می‌کردند. دامیانو دیوید، رهبر گروه، گفت: «اینجا خیلی خوب است، من بدم نمی‌آید که دراز بکشم.

شاهدان عینی این رویداد احساسات خود را با ZD در میان گذاشتند و به طور کامل برخی از برداشت‌ها را از نمایش‌های دیگر گروه تکرار کردند: «به‌شدت یکنواخت است، اما جذابیت‌ها و جنسیت روان نیز وجود دارد». مخاطبان دلسوزتر متوجه می شوند که مانسکین با اطمینان از مسیر یوروویژن خارج می شود و این شانس را دارد که بعد از ABBA به دومین تیم تبدیل شود که توانسته است شروع کاملی برای حرفه بین المللی خود داشته باشد (پس از برنده شدن در مسابقه در سال 2021) ، همانطور که قبلاً نیز وجود دارد. معمولاً اعتقاد بر این است که ستاره ها متولد نمی شوند. در دنیای امروز، پیش بینی ها آخرین چیز هستند، اما در حال حاضر، راکرهای ایتالیایی در شکلات هستند، حتی اگر کسی نباشد که آنها را گرم کند.