CoES تجهیزات به ارزش 750 هزار دلار برای مدرن سازی سیستم نظارت بر دریاچه سرز – اوستا دریافت خواهد کرد

CoES تجهیزات به ارزش 750 هزار دلار برای مدرن سازی سیستم نظارت بر دریاچه سرز دریافت می کند

26 نوامبر 2020 ، ساعت 11:19

23اوستا. Tj | 26.11.2020 | کمیته وضعیت های اضطراری و دفاع مدنی تاجیکستان قراردادی را برای تهیه ، نصب و راه اندازی تجهیزات و امکانات برای به روزرسانی سیستم نظارت و هشدار سریع دریاچه سرز در تاجیکستان امضا کرد.

این قرارداد بخشی از پروژه ملی مدیریت ریسک در برابر بلایا است که از طریق کمک 10 میلیون دلاری از بانک توسعه آسیا (ADB) تأمین می شود.

به گفته دفتر ADB در تاجیکستان ، یک قرارداد 750،000 دلاری با شرکت قزاقستانی KS-Group با مسئولیت محدود منعقد شده است ، که در نتیجه یک مناقصه رقابتی آزاد توسط ADB انتخاب شده است.

تجهیزات و امکانات جدید نظارت و هشدار سریع شامل دستگاه های GPS ، شتاب سنج های حرکتی قوی ، سنسورهای فشار شناور ، هواپیمای بدون سرنشین ، رادیو ، تلفن های ماهواره ای ، ایستگاه های هواشناسی خودرو ، ایستگاه های هیدرولوژی ، ایستگاه های هیدرومتری و غیره است.

خاطرنشان می شود که تامین کننده همچنین آموزش تجهیزات جدید را که انتظار می رود در ژوئیه 2021 وارد سرویس شود ، انجام خواهد داد.

دریاچه سرز در کوههای پامیر در تاجیکستان واقع شده است. این دریاچه در سال 1911 در نتیجه یک زمین لرزه شدید شکل گرفت که باعث رانش گسترده زمین شد و رودخانه مورگاب را مسدود کرد. این دریاچه بیش از 60 کیلومتر طول ، 500 متر عمق دارد و حدود 17 کیلومتر مکعب آب دارد. منطقه دریاچه تحت تأثیر لرزه ای قابل توجهی است که این امر نیاز به نظارت دقیق بر دریاچه دارد.

ADB در سپتامبر 2018 یک پروژه مدیریت ریسک در برابر بلایا را تصویب کرد تا به تاجیکستان کمک کند تا برای مقابله با بلایای طبیعی و تغییرات آب و هوایی آماده شود و از تأثیر بلایای طبیعی بر مردم بکاهد. کمیته وضعیت های اضطراری و دفاع مدنی مجری این پروژه است.