CoES: دو انفجار در روستای ماریفت از توابع رودکی به دلیل نشت گاز رخ داده است – اوستا

CoES: دو انفجار در روستای ماریفت از توابع رودکی به دلیل نشت گاز رخ داد

7 دسامبر 2020 ، ساعت 14:56

اوستا. Tj | 07.12.2020 | کمیته موقعیت های اضطراری و دفاع مدنی تاجیکستان جزئیات انفجار گاز را که در تاریخ 5 دسامبر در خاک روستای ماریفت ، جاموات روستایی چورتپا ، منطقه رودکی رخ داد ، گزارش داد.

به گفته کمیته موقعیت های اضطراری ، دو انفجار و نه یک مورد ، در خانه های ساکنان محلی این روستا رخ داده است. همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، این انفجارها در نتیجه نشت گاز از یک خط لوله گاز رخ داده است و نه از یک سیلندر گاز.

اولین انفجار عصر روز 4 دسامبر در خانه میرمات مستوف ، ساکن روستای ماریفت ، جاموات چورتپا ، منطقه رودکی رخ داد. در نتیجه چهار نفر از اعضای خانواده 8 تا 24 ساله زخمی شدند. همه آنها در بیمارستان شهر 3 بستری شدند.

انفجار دوم در روستای ماریفت روز بعد ، 5 دسامبر ، ساعت 16:05 رخ داد. یک 46 ساله ساکن روستای Bobomurod Khaitov درگذشت ، و صاحب خانه در بیمارستان شماره 3 بستری شد

دیروز ، 6 دسامبر ، گروهی از کارشناسان کمیته شرایط اضطراری و دفاع مدنی به محل حادثه رفتند تا دلایل این دو حادثه را دریابند.

پس از بازرسی با کمک تجهیزات ویژه (آنالیزور گاز) مشخص شد که علت انفجار در خانه های اهالی روستا سیلندر گاز نبوده بلکه خط لوله گاز به قطر 325 میلی متر است که عملکرد CHP دوشنبه را تضمین می کند.

لوله گاز در کنار خانه های ساکنان روستای مریفت اجرا می شود. به دلایلی ، نشت گاز رخ داده و منجر به وقایع مشخص شده شده است.

در نتیجه دو انفجار ، یک نفر جان خود را از دست داد ، پنج نفر سوخته و در بیمارستان بستری شدند. یک خانه کاملاً ویران شد و خانه دیگر تا حدی. متخصصان در محل کار مرمت و بازسازی را انجام می دهند.