CSF: خطر همچنان باقی است!


کمیته موقعیت‌های اضطراری و دفاع مدنی زیر نظر دولت جمهوری تاجیکستان با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی کشور گزارش می‌دهد که در تاریخ 26 تا 27 مه 2023، به دلیل بارش در رودخانه‌های یوهسو، کیزیلسو (جنوب) و جاری شدن رودخانه‌ها از دامنه های جنوبی رشته حصار، در تعدادی از کوه ها و در نواحی کوهپایه ای، افزایش سطح آب پیش بینی می شود و به استثنای بخش شرقی منطقه خودمختار گورنو بدخشان، وقوع گل و لای محلی پیش بینی می شود. ، ریزش سنگ و رانش زمین پیش بینی می شود.

بارش های فراوان در مناطق کوهستانی و کوهپایه ای باعث فرسایش خاک و حرکت آنها می شود. هوای ناپایدار چرا و نگهداری دام در مراتع کوهستانی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

در این رابطه، کمیته از شهروندان می‌خواهد اقدامات ایمنی فردی را رعایت کنند، از پیاده روی در کوهستان، چرای دام، چیدن قارچ و سایر محصولاتی که در مناطق کوهستانی رشد می کنند خودداری کنید. به کودکان توجه ویژه ای داشته باشید، آنها را بدون مراقبت رها نکنید. کمیته نیست به شهروندان توصیه می‌کند این روزها در کنار آب‌ها باشند و ماهی بگیرند.

به منظور جلوگیری از آبگرفتگی خیابان ها و منازل، CoES همچنین از مردم می خواهد که تمام خندق ها و خندق ها، گلی که از نزدیک خانه هایشان می گذرد را تمیز کنند.

CoES از شهروندان می خواهد که حتماً اطلاعات CoES، وزارت امور داخلی و وزارت حمل و نقل جمهوری تاجیکستان را دنبال کنند.

رکورد CSF: خطر همچنان باقی است! اولین بار ظاهر شد اخبار تاجیکستان – Avesta.tj.