FSB ردیابی دیپلمات های کشورهای مستقل مشترک المنافع در روسیه را فاش کرد – اخبار تاجیکستان

به گزارش اینترفکس، FSB اعلام کرد که عملیات سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده را در رابطه با استفاده از بدافزار نصب شده بر روی تجهیزات اپل کشف کرده است، چندین هزار دستگاه در روسیه آلوده شده اند.

در بیانیه مطبوعاتی آمده است: «سرویس امنیت فدرال فدراسیون روسیه به همراه سرویس امنیت فدرال روسیه، یک عملیات اطلاعاتی توسط سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا که با استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه اپل (ایالات متحده آمریکا) انجام شده بود را کشف کردند. ناهنجاری‌هایی شناسایی شده‌اند که فقط مختص کاربران تلفن‌های همراه اپل است و ناشی از عملکرد نرم‌افزار مخرب ناشناخته قبلی (VPO) است که از آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزار ارائه‌شده توسط سازنده استفاده می‌کند.»

به گفته FSB، چندین هزار آیفون آلوده شده اند.

در عین حال، علاوه بر مشترکان داخلی، حقایق آلودگی شماره های خارجی و مشترکین با استفاده از سیم کارت های ثبت شده در نمایندگی های دیپلماتیک و سفارتخانه ها در روسیه، از جمله کشورهای بلوک ناتو و فضای پس از شوروی و همچنین اسرائیل SAR و چین فاش شدند.» سرویس ویژه گفت.

اطلاعات دریافت شده “گواهی بر همکاری نزدیک شرکت آمریکایی اپل با جامعه اطلاعاتی ملی، به ویژه NSA ایالات متحده است و تایید می کند که سیاست اعلام شده برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی اطلاعات شخصی کاربران دستگاه های اپل صحت ندارد.” FSB معتقد است.

سرویس اطلاعاتی آمریکا در پایان گفت: «این شرکت فرصت‌های گسترده‌ای را برای سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا فراهم می‌کند تا هم افراد مورد علاقه کاخ سفید، از جمله شرکای آنها در فعالیت‌های ضد روسی و هم شهروندان خود را کنترل کنند».