Gulnara Karimova در یک دادگاه در سوئیس برنده شد ، ممکن است 350 میلیون دلار به او برگردانده شود – اوستا

Gulnara Karimova در یک دادگاه در سوئیس برنده شد ، او می تواند 350 میلیون دلار بازپرداخت کند.

7 دسامبر 2020 ، ساعت 11:04

اوستا. Tj | 07.12.2020 | گلنارا کریمووا در یک دادگاه در سوئیس برنده شد ، من می توانم 350 میلیون دلار به او بازگردانم. به گزارش Podrobno.uz ، به نقل از بلومبرگ ، دادگاه تجدیدنظر ادعای وی مبنی بر اینکه وی ذینفع قانونی شرکت مستقر در جبل الطارق Takilant Ltd. بود که وجوه آن را در یک بانک سوئیس مسدود کرد ، تأیید کرد.

با این حال ، تصمیمی اتهام آمیز علیه شخصی ناشناس از ازبکستان اتخاذ شد: جعل اسناد و پولشویی ، ایجاد تعدادی شرکت به منظور پنهان نگه داشتن واقعیت داشتن گولنارا کریمووا در این وجوه.

تصمیم دادگاه سوئیس پوشش حقوقی کاریمووا را برای بازیابی وجوه پیش از تصمیم سوئیس برای بازگرداندن وجه به ازبکستان فراهم می کند.

وکیل وی گرگوار مانجا در نامه ای الکترونیکی گفت: “این یک پیروزی مهم برای گلنارا کریموا است ، با توجه به اینکه دادستانی فدرال سعی در توقیف دارایی های وی داشت ، از داشتن حق اساسی حتی برای تصدی موقعیت در این دادرسی محروم شد.”

در اواسط سپتامبر مشخص شد که ازبکستان و سوئیس توافق نامه چارچوبی را در مورد بازپرداخت وجوه منجمد متعلق به گلنارا کریموا امضا کردند.

به عنوان بخشی از این سند ، دارایی هایی به ارزش تقریبی 131 میلیون دلار که از حساب های سوئیس متعلق به کریمووا در سال 2012 برداشت شده است ، قرار است به ازبکستان بازگردانده شود. این توافق مقامات ازبکستان را ملزم به رعایت تعدادی از الزامات می کند. بنابراین ، به عنوان مثال ، بودجه فقط می تواند در جهت بهبود شرایط زندگی مردم ازبکستان ، سرمایه گذاری در پروژه های توسعه پایدار باشد. نظارت شفاف بر هزینه این وجوه مورد نیاز است.

با توجه به تصمیم دادگاه ، اکنون با این سند و بازگشت وجوه چه اتفاقی خواهد افتاد ، مشخص نیست.

به یاد بیاورید که چند سال پیش ، دو پرونده جنایی علیه گولنارا کریمووا 48 ساله در ازبکستان به اتهام اختلاس و فرار مالیاتی تشکیل شد. میزان کل خسارت وارده به منافع دولت و شهروندان در این دو مورد بالغ بر 1.2 تریلیون بود. سود ، 1.6 میلیارد دلار ، 26.1 میلیون یورو.

در حال حاضر ، کریمووا در یک کلونی زنان در منطقه زنگیاتا در منطقه تاشکند نگهداری می شود.

در ژانویه 2020 ، جلسات دادگاه جدید در ازبکستان در مورد پرونده جنایی علیه گلنارا کریمووا و همدستانش آغاز شد.

در ماه مارس ، دادگاه کیفری شهر تاشکند کریمووا را به 13 سال و 4 ماه زندان محکوم کرد. این بار کریمووا و چند نفر دیگر به دلیل “ارتکاب جرائم مربوط به اخاذی ، اختلاس در بودجه بودجه و پولشویی در کشورهای خارجی به عنوان بخشی از یک جامعه جنایی” مقصر شناخته شدند.

کریمووا درگیر پرونده های جنایی است که در تعدادی از کشورها آغاز شده است. به عنوان بخشی از این پرونده های جنایی در ایالات متحده ، سوئیس ، سوئد ، هلند ، فرانسه و برخی از کشورهای بالتیک ، املاک و مستغلات گران قیمت و صدها میلیون دلار حساب بانکی وی مسدود شد. اکنون چندین کشور ادعای دارایی های منجمد کریمووا را دارند.

در ماه مه مشخص شد که وزارت دادگستری و دادستانی کل ازبکستان دارایی های کریمووا را به مبلغ 10 میلیون دلار از فرانسه پس داده اند. همچنین ، مقامات ازبکستانی اعلام کردند که به کار با یکدیگر در زمینه برداشت وجوه دیگر ، همراه با مقامات ذی صلاح سوئیس ، ایالات متحده ، فرانسه ، فدراسیون روسیه و سایر کشورها ادامه می دهند. ما در مورد دارایی های باقیمانده کاریمووا به ارزش بیش از 1.3 میلیارد دلار صحبت می کنیم.