MegaFon تاجیکستان سقف Khatlon را با اینترنت پرسرعت 4G – اوستا فراهم می کند

MegaFon تاجیکستان سقف Khatlon را با اینترنت پرسرعت 4G فراهم می کند

30 نوامبر 2020 ، 10:10

05اوستا. Tj | 30/11/2020 | اولین اپراتور جدید فرصت های دیجیتالی یک ایستگاه پایه نسل چهارم را در منطقه کوهستانی مرتفع شمس الدین شوخین (شورآباد) در منطقه ختلون به بهره برداری رساند.

به گزارش سرویس مطبوعاتی شرکت ارتباطات سیار MegaFon تاجیکستان ، ساکنان این منطقه برای اولین بار به اینترنت پرسرعت موبایل دسترسی پیدا کردند که سرعت آن به 25 مگابیت در ثانیه می رسد.

شورآباد که اکنون نام شاعر تاجیکی شمس الدین شوخین را یدک می کشد ، در نزدیکی مرز با افغانستان واقع شده است. این منطقه مرتفع ترین منطقه خاتلون است. تسکین جغرافیایی و آب و هوای دشوار چنین مناطقی تحویل و نصب تجهیزات ارتباطی را پیچیده می کند. با این وجود ، مگافون تاجیکستان به طور سیستماتیک ایستگاه های پایه 4G جدیدی را در ارتفاعات راه اندازی می کند. بنابراین ، حتی هوای نامناسب نیز مانع از راه اندازی “پایگاه” در شورآباد نشد.

“برای ساکنان شهرک های کوچک ، ارتباطات نقش اصلی را دارند. در چنین مکان هایی ، پزشکان یا نجاتگران اغلب دهها کیلومتر دورتر هستند. و برای دریافت سند لازم در یک سازمان دولتی ، باید مسافت های طولانی را نیز طی کنید. اکنون ساکنان منطقه شمس الدین شوخین هم از ارتباط صوتی قابل اعتماد و هم از اینترنت پرسرعت برخوردار هستند که به شما امکان حل بسیاری از کارهای روزمره را می دهد. “

نسل چهارم اینترنت سریع ، تقریباً ده برابر سریعتر از 3G است. اکنون ساکنان شورآباد می توانند فیلم های آنلاین – برنامه های آموزشی و فیلم های مورد علاقه را تماشا کنند ، به راحتی از پورتال خدمات عمومی و وب سایت های سازمان های لازم استفاده کنند ، از جمله برای قرار ملاقات یا پردازش مدارک از راه دور. اکنون می توان بسیاری از مسائل را حل کرد یا به سادگی “شبکه جهانی وب” را در هر مکان راحت “گشت و گذار” کرد – ارتباطات 4G در سراسر روستا موجود است.