Tcell از جشنواره ورزشی کودکان معلول – اوستا حمایت کرد

Tcell از جشنواره ورزشی برای کودکان معلول حمایت کرد

2 دسامبر 2020 ، ساعت 16:42

13اوستا. Tj | 02.12.2020 | جشنواره ورزشی کودکان معلول در ساختمان مدرسه بین المللی جمهوری خواه در دوشنبه برگزار شد. Tcell از جشنواره حمایت کرد و به بچه ها روحیه و هدیه خوبی داد.

طبق قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، روز جهانی معلولان هر ساله در 3 دسامبر در سراسر جهان برگزار می شود. به همین امروز بود که جشنواره ورزش کودکان به پایان رسید.

بیش از 60 کودک معلول از دوشنبه ، کولیاب و رودکی در جشنواره شرکت کردند. آنها در دو و میدانی ، تنیس روی میز و مینی فوتبال زنان شرکت کردند. اهداف اصلی این رویداد – شور ورزشی ، خلق و خوی خوب و خنده های عفونی کودکان – محقق شد!

به برندگان این مسابقه به طور رسمی با مدال اهدا شد و به همه شرکت کنندگان جشنواره ورزش هدایای دلپذیر و مفیدی از Tcell اهدا شد.

جشنواره ورزشی اختصاص یافته به روز جهانی معلولین توسط فدراسیون ملی باشگاه های یونسکو تاجیکستان و با همکاری سازمان عمومی “بازی های ویژه المپیک” و OBO “پیشهرافت” برگزار شد. حامی اصلی این رویداد Tcell بود.

Tcell بزرگترین شرکت مخابراتی در تاجیکستان است که تنها سهامدار آن صندوق توسعه اقتصادی آقاخان (AKFED) است. AKFED یک آژانس توسعه بین المللی است که به ارتقا of کارآفرینی و ایجاد بنگاه های اقتصادی پایدار اختصاص دارد.

AKFED یکی از آژانس های AKDN است ، شبکه ای از آژانس های توسعه خصوصی که به بهبود فرصت ها و شرایط زندگی مردم کشورهای در حال توسعه اختصاص یافته است.

آژانس های AKDN صرف نظر از ملت ، جنسیت و مذهب آنها برای منافع عمومی همه شهروندان کار می کنند. AKDN قصد دارد به توسعه تاجیکستان فعال اقتصادی ، پایدار سیاسی ، متنوع از نظر فکری و تحمل فرهنگی کمک کند.