روند: مجارستان از تمامیت ارضی آذربایجان

پشتیبانی می کند

صفحه اصلی / اخبار / صفحه اصلی / روند: مجارستان تمامیت ارضی را حفظ می کند آذربایجان

روند: مجارستان از تمامیت ارضی آذربایجان حمایت می کند 2 اکتبر 2020 4:44 بعد از ظهر

Avesta.Tj | 02.10.2020 | گزارش های Trend با اشاره به Euroactiv مجارستان از تمامیت ارضی آذربایجان حمایت می کند.

“وزارت امور خارجه و تجارت مجارستان گفت:” قره باغ کوهستانی در مرزهای شناخته شده بین المللی آذربایجان است و مجارستان از تمامیت ارضی و حاکمیت کشورها به عنوان یک اصل کلی حقوق بین الملل حمایت می کند.
این وزارتخانه افزود: “مجارستان از خواستار کاهش تنش در افزایش درگیری ارمنستان و آذربایجان بر سر قره باغ و راه حل منازعه از طریق مذاکرات در چارچوب رایزنی های مشترکین گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا پشتیبانی می کند.”

در همین حال ، همانطور که Trend گزارش می دهد ، سازمان ملل متحد اصرار به از سرگیری مذاکرات صلح در مورد قره باغ تحت نظارت سازمان امنیت و همکاری اروپا دارد

سازمان ملل ارتباطات خود را با طرف های درگیری قره باغ کوهستانی “در سطوح مختلف” حفظ می کند و بر لزوم از سرگیری مذاکرات صلح اصرار می ورزد. این را سخنگوی سازمان ملل ، استفان دوژاریک ، در پاسخ به س journalistsالات روزنامه نگاران در طی جلسات توجیهی روزانه در نیویورک اظهار داشت.

“ما همچنین ارتباط خود را با همكاران خود در سازمان امنیت و همكاری در اروپا حفظ كرده و می كنیم. ما بر این باوریم که طرفین باید به روند مینسک بازگردند ، که توسط ریاست مشترکان [گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا] انجام می شود. ” وی همچنین افزود که سازمان ملل متحد همچنان به تماس با نمایندگان طرفین “در سطوح مختلف” ادامه می دهد.

یادآوری می کنیم که روز دوشنبه ، آنتونیو گوترش ، رئیس سازمان ملل متحد ، برای جلوگیری از بی ثباتی در منطقه ، خواستار توقف فوری درگیری ها در منطقه درگیری قره باغ و بازگشت به مذاکرات سازنده شد. یک روز زودتر ، یکشنبه ، به محض انتشار گزارش های افزایش خشونت در قره باغ کوهستانی ، گوترش با صدور بیانیه ای استفاده از زور را محکوم کرد و از از دست دادن زندگی پشیمان شد. در ژوئیه سال 2020 ، هنگامی که گلوله باران در مرز ارمنستان و آذربایجان آغاز شد ، رئیس سازمان ملل از طرفین خواست تا حداکثر خویشتنداری را حفظ کنند تا از درگیری گسترده جلوگیری کنند ، که به گفته وی ، یک فاجعه خواهد بود.

دبیرکل سازمان ملل متحد نیز ضروری می داند که بلافاصله ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا به منطقه اعزام شود. در سال 1992 ، گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا مجاز به کمک به جستجوی حل مسالمت آمیز این درگیری شد. به ریاست مشترک فرانسه ، فدراسیون روسیه و ایالات متحده انجام می شود.