USAID پروژه اچ آی وی خود را در تاجیکستان به پایان رسانده و از آغاز یک پروژه جدید

را آغاز کرد

USAID پروژه HIV تاجیکستان را به پایان رسانده و جدید را آغاز می کند 21 اکتبر 2020 ساعت 15:40

A vesta.Tj | 10/21/2020 | ویلیام هال ، سرپرست معاون آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) در تاجیکستان ، فعالیت های رهبر USAID برای افراد مبتلا به HIV / AIDS را برای مبارزه با تبعیض علیه افراد مبتلا به HIV و به گفته سفارت آمریکا در دوشنبه ، در یک رویداد مجازی امروز ، 21 اکتبر ، موانع دسترسی به درمان کاهش می یابد.

در مراسم اختتامیه آقای هال چندین هدف اساسی را که طی شش سال پروژه بدست آمده برجسته کرد. از جمله دستاوردها ، آقای هال ارزیابی افراد مبتلا به کلاله ابتلا به اچ آی وی را که یک ابزار استاندارد برای جمع آوری داده ها در مورد تأثیر انگ و تبعیض بر زندگی افراد مبتلا به اچ آی وی است ، برجسته کرد.

“اطلاعات حاصل از نظرسنجی شاخص استیگما برای رسیدگی به موانع اصلی پیشگیری ، مراقبت ، درمان و حمایت از اچ آی وی حیاتی است. اطلاعات جمع آوری شده توسط افراد مبتلا به HIV جامعه را قادر می سازد تا داده هایی را که می تواند برای اطلاع رسانی سیاست ها و برنامه ها استفاده شود ، جمع آوری و منتشر کند. “آقای هال در سخنان خود گفت:

“پروژه USAID” رهبر افراد مبتلا به HIV “که برای اولین بار در سال 2015 در تاجیکستان ، قزاقستان و جمهوری قرقیزستان در تاجیکستان ، قزاقستان و جمهوری قرقیزستان اجرا شد ، مطالعه” شاخص کلاله افراد مبتلا به HIV “را انجام داد. این مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به HIV در منطقه ، از جمله تاجیکستان ، با تبعیض شدید روبرو هستند ، که همچنان یک مانع بزرگ برای دستیابی به دسترسی جهانی به درمان و مراقبت از HIV است. به عنوان مثال ، در تاجیکستان ، مصرف کنندگان قبلی و فعلی مواد مخدر تزریقی و افرادی با هویت جنسیتی غیر سنتی با بیشترین ننگ و تبعیض روبرو هستند. مرحله جدیدی از تحقیقات افراد مبتلا به HIV Stigma Index با موفقیت در سال 2020 با هدف ترویج جستجو و اجرای موثرترین ابزارها برای افزایش تحمل نسبت به افراد مبتلا به HIV آغاز شد.

علاوه بر شاخص کلاله ، این پروژه نقش مهمی در تدوین استراتژی ملی و برنامه واکنش به انگ و تبعیض در تاجیکستان برای 2019-2020 داشت. این پروژه همچنین با همکاری متخصصین ارگانهای دولتی ، سازمانهای غیردولتی و بین المللی به توسعه اولین دستورالعملهای مربوط به درمان و مراقبت از افراد مبتلا به HIV در زندانها كمك كرد. از جمله مشارکت های وی در بهبود زندگی افراد مبتلا به اچ آی وی ، همچنین می توان به فعالیت های این پروژه برای ایجاد یک ماژول آموزشی برای افزایش آگاهی و احترام به افراد مبتلا به اچ آی وی و نمایندگان جمعیت های کلیدی اشاره کرد ، که در برنامه درسی کلیه م keyسسات آموزش پزشکی اصلی قرار دارد. قبل و بعد از تحصیلات تکمیلی کشور.

علی رغم اتمام پروژه ، موفقیت های آن همچنان باقی ماند. USAID متعهد است که با تلاش مداوم خود برای مبارزه با انگ و تبعیض در حمایت از افراد مبتلا به HIV ، به این پیشرفت ها کمک کند.

پروژه جدید USAID HIV با عنوان “دستیابی به اهداف و کنترل کنترل اپیدمی” نیز فعالیت هایی در این راستا دارد. علاوه بر این ، با استفاده از یافته ها و توصیه های شاخص کلاله 2020 ، پروژه جدید HIV همچنان به حمایت از دولت تاجیکستان ، انجمن افراد آسیای میانه که با HIV زندگی می کنند و سایر سهامداران برای به روزرسانی برنامه ملی موجود ادامه خواهد داد ، رسیدگی به انگ و تبعیض علیه افراد مبتلا به HIV و جمعیتهای هدف.