USAID برنامه 36 میلیون دلاری امنیت غذایی را در تاجیکستان راه اندازی می کند.

راه اندازی کرد

USAID برنامه 36 میلیون دلاری امنیت غذایی را در تاجیکستان اجرا می کند 18 سپتامبر 2020 ، ساعت 16:16

Avesta.Tj | 09/17/2020 | آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) پروژه پنج ساله امنیت غذایی جدید 36 میلیون دلاری خود را با عنوان “کشاورزی و مدیریت زمین در تاجیکستان” به عنوان بخشی از برنامه “غذا برای آینده” اعلام کرد که هدف آن کاهش سطح سوnut تغذیه در کشور.

به گفته سفارت ایالات متحده در تاجیکستان ، ابتکار جهانی دولت برای از بین بردن گرسنگی و امنیت غذایی دولت ایالات متحده در تلاش است تا با تحریک رشد اقتصادی ، انعطاف پذیری و تغذیه از طریق کشاورزی ، ریشه اصلی فقر ، گرسنگی و سوnut تغذیه را برطرف کند.

فعالیت های پروژه کشاورزی و مدیریت اراضی در تاجیکستان تحت ابتکار برنامه غذایی برای آینده از تجربیات ، منابع و وقف بسیاری از سازمان ها ، شرکت ها و افراد محلی برای رسیدگی به چالش های امنیت غذایی استفاده خواهد کرد. < / p>

USAID برای بهبود تغذیه ، ایجاد ظرفیت م institutionsسسات محلی و شرکای بخش خصوصی و بهبود محیط کشاورزی ، به ویژه در مدیریت زمین ، یک سیستم کشاورزی مولدتر ایجاد خواهد کرد.

با توجه به دستاوردهای قبلی ، USAID به بهبود درآمد کشاورزان خرده مالک ، ارتقا، توانمندی اقتصادی زنان و افزایش تولید و مصرف غذاهای مغذی ادامه خواهد داد ، در حالی که از تنوع معیشتی حمایت می کند تا خانواده ها و جوامع در برابر عوامل استرس زا مقاوم تر شوند. < / p>

هنگامی که اعضای خانواده آنها از ترس از سو mal تغذیه و به وفور زندگی نکنند ، غذا تهیه می شود. ناامنی غذایی غالباً ریشه در فقر دارد و در طولانی مدت بر توانایی خانواده ها ، جوامع و کشورها برای پیشرفت و شکوفایی تأثیر دارد. سو mal تغذیه طولانی مدت رشد را متوقف می کند ، رشد ذهنی را کند می کند و حساسیت به بیماری هایی مانند COVID-19 را افزایش می دهد.

در حالی که عدم امنیت غذایی و سو mal تغذیه از عواقب ثانویه COVID-19 است ، اما نگرانی اولویت USAID است.

USAID اکنون در تلاش است تا از طریق برنامه “غذایی برای آینده” از تاجیکستان حمایت کند ، که هدف آن کاهش تأثیر همه گیر در میان مدت و بلند مدت در سیستم های غذایی ، انعطاف پذیری و تغذیه است.