USAID قصد دارد جهان را با صادرکنندگان تاجیکی محصولات میوه و سبزیجات

آشنا کند

USAID قصد دارد جهان را با صادرکنندگان باغبانی تاجیک آشنا کند 19 اکتبر 2020 ، ساعت 13:30

Avesta.Tj | 19.10.2020 | آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) برای توزیع اطلاعات دقیق به خریداران احتمالی در سراسر جهان ، فهرست صادر کنندگان میوه و سبزیجات در آسیای میانه را منتشر کرده است.

بیش از 120 صادرکننده محصولات میوه و سبزیجات از قزاقستان ، جمهوری قرقیزستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان در فهرست ذکر شده اند ، که شامل اطلاعات دقیق در مورد محصولات آنها (بر اساس دسته بندی) ، مارک ها ، کانال های توزیع و اطلاعات تماس است.

به گفته سفارت ایالات متحده در دوشنبه ، این کتاب راهنما شامل بخش خاصی است که خواننده می تواند با محاسبه هزینه حمل و نقل و زمان حمل و نقل میوه ها و سبزیجات از آسیای میانه به بازارهای اصلی صادرات آشنا شود.

تولیدکنندگان آسیای میانه طی قرن های متمادی در حال رشد و فروش طیف وسیعی از میوه ها و سبزیجات بوده اند. بسیاری از آنها اکنون آماده گسترش بازار خود در خارج از منطقه هستند.

این کتاب راهنما توسط USAID پروژه رقابت ، تجارت و ایجاد مشاغل به عنوان یک دایرکتوری کاربردی برای نمایش تولید کنندگان ، پردازنده ها و بازرگانان آسیای میانه که مایل و آماده صادرات هستند ، و همچنین لیستی از محصولات برای بازارهای جدید خارج از منطقه تهیه شده است. این راهنما برای واردکنندگان ، توزیع کنندگان ، خریداران خرده فروشی و برگزارکنندگان نمایشگاه های بین المللی در نظر گرفته شده است.

به منظور آگاهی از کلیه مراحل صادرات برای صادرکنندگان باغبانی آسیای مرکزی ، USAID اخیراً یک راهنمای خاص تهیه کرده است که مراحل ورود به بازارهای صادراتی را توصیف می کند.

راهنمای صادرات همچنین شامل توصیه هایی برای تحقیقات بازار ، اطلاعات در مورد استانداردهای جهانی ، قیمت گذاری ، تبلیغات ، بسته بندی محصولات و همچنین نمایشگاه های بین المللی است ، زیرا داشتن چنین اطلاعاتی به طور قابل توجهی احتمال موفقیت در صادرات را افزایش می دهد.

هر دو نشریه به صادر کنندگان باغبانی در آسیای مرکزی کمک می کند تا با هدف گذاری مقصد جدید صادراتی ، رقابت خود را بهبود بخشیده و وابستگی خود را به بازارهای سنتی متنوع سازند.