عصر یادبود کریستوف پندارکی در مسکو

امروز عصر فقط موسیقی او در اینجا صدا خواهد کرد. در 23 نوامبر ، استاد بزرگ 87 ساله می شد. وی در مارس امسال درگذشت.

این شب به همت موسیقیدانان مشهور روسی که در این کنسرت شرکت خواهند کرد ، توسط مرکز فرهنگی لهستان در مسکو برگزار شد.

این برنامه شامل کارهای مجلسی است: کادنزا برای انفرادی ویولا ، کوارتت زهی شماره 3 “برگهای یک دفتر خاطرات نانوشته” ، مقدمه برای کلارینت تکنوازی ، 3 مینیاتور برای کلارینت و پیانو ، سکست برای کلارینت ، شاخ فرانسه ، ویولن ، ویولا ، ویولن سل و پیانو.

Krzysztof Penderecki یکی از بزرگترین موسیقی دانان قرن 20 و 21 ، آهنگساز ، رهبر ارکستر ، معلم است. او به شهرت جهانی دست یافت و به یکی از نمایندگان اصلی آوانگارد موسیقی اروپای شرقی ، تبدیل شد

آزمایش در زمینه ابزار بیان – عمدتاً اصوات ، استفاده از روش های غیر سنتی آواز و نواختن آلات موسیقی ، معرفی سازهای کوبه ای عجیب و غریب به ارکستر ، اختراع علائم ویژه برای ضبط امتیاز. با این وجود ، طی سالها ، سبک او به سمت رمانتیسم نئو تکامل یافته است.

شانس در همان آغاز کار آهنگسازی به کریستوف لبخند زد. استادیار ناشناخته 26 ساله در هنرستان کراکوف عملاً وارد دنیای موسیقی شد. در سال 1959 اتحادیه آهنگسازان لهستان مسابقه ای را برای آهنگسازان جوان اعلام کرد. در اصطلاح آن ، در مورد تعداد امتیازاتی که یک شرکت کننده می تواند به مسابقه بفرستد ، چیزی گفته نشده است و پندرتسکی سه مورد از ساخته های خود را ارسال کرده است. پس از رمزگشایی از نوشته های موجود در نمرات ناشناس ، مشخص شد که هر سه جایزه های I ، II و III را دریافت کرده اند. و در یک لحظه ، یک آهنگساز تازه کار به یک آهنگساز مشهور تبدیل می شود و اجرای موسیقی او در اروپا و ایالات متحده آغاز می شود.

پس از موفقیت خارق العاده (چند سال پس از مسابقه) “شور برای لوک” برای سوپرانو ، باریتون ، باس ، قاری ، گروه کر پسران ، سه گروه کر و ارکستر ، پندرتسکی به یک آهنگساز فرقه تبدیل می شود. توجه بسیاری که به او شده است ، با کیش استراوینسکی در پاریس در دهه 1930 مقایسه می شود.

این کسی است که مأموریت دارد مقاله ای برای جشن 25 سالگی سازمان ملل بنویسد ، جایی که “Cosmogony” او با موفقیت بزرگ برای سه تکنواز ، کر و ارکستر مختلط بر روی متن از آثار Ovid ، Sophocles ، Lucretius ، N. Kuzansky ، L. da Vinci اجرا می شود ، کوپرنیک ، و همچنین گزارشات یوری گاگارین و جی گلن ، فضانوردان شوروی و آمریکایی.

وی بیش از 100 آهنگسازی از جمله سمفونی ها و اپراها ، آواز ، سمفونیک و مجلسی ، موسیقی برای گروه کر ، فیلم و حتی برای یک گروه موسیقی جاز را نوشته است.

موسیقی پندرکی را موسیقی دانان در سراسر جهان دوست دارند و اغلب آنها را اجرا می کنند.

این کنسرت در 13 نوامبر برگزار خواهد شد – هنرمند خلق روسیه ، برنده جایزه دولتی فدراسیون روسیه ، استاد هنرستان هنر مسکو. PI چایکوفسکی الکساندر رودین (ویولنسل) ، هنرمند ارجمند روسیه ، استاد هنرستان هنر مسکو. PI چایکوفسکی اوگنی پتروف (کلارینت) ، دانشیار کنسرواتوار مسکو. P. I. چایکوفسکی ، برنده مسابقات بین المللی اکاترینا ریشتر (پیانو ، برندگان مسابقات بین المللی والری ژاورونکوف (شاخ فرانسوی) ، رومن ویکولوف (ویولن) ، پاول روماننکو (ویولا) و کوارتت زهی < ماتیس “متشکل از تاتیانا پلیاکوا (ویولن) ، رومن ویکولوف (ویولن) ، اکاترینا تاتارینتسوا (ویولا) ) ، لیدیا آریستوا (ویولنسل).

اطلاعات ارائه شده توسط سرویس مطبوعاتی پروژه