مسابقه رقصندگان باله Arabesque-2020 در پرم

به پایان رسید

” Arabesque 2020 »در 24 اکتبر با نمایش باله” Anyuta “به موسیقی والری گاوریلین و به کارگردانی مدیر هنری مسابقه ، هنرمند خلق اتحاد جماهیر شوروی سوسیال شوروی ، ولادیمیر واسیلیف افتتاح شد. عصر همان روز ، کارگردان نمایش خود به صحنه آمد: ولادیمیر ویکتوروویچ با درخشش نقش پیوتر لئونتیویچ ، پدر آنیوتا را بازی کرد.

نتایج مسابقه اصلی

34 رقصنده جوان باله در مسابقه اصلی “Arabesque-2020” شرکت کردند. جغرافیای مسابقه کنونی شامل مسکو ، سن پترزبورگ ، چلیابینسک ، پرم ، نیژنی تاگیل ، اوفا ، وورونژ و سایر شهرهای روسیه است. رقصنده هایی از آرژانتین ، یونان ، قرقیزستان ، ترکیه ، فنلاند و ژاپن نیز در “Arabesque” شرکت کردند.

امسال تصمیم گرفته شد جایزه بزرگ اهدا نشود – بالاترین جایزه در کل تاریخ 32 ساله “Arabesque” رقصندگان فقط سه بار اهدا شدند. این بار هیئت داوران جایزه اول را فقط به مجری در گروه بزرگسالان اعطا كرد: توسط كوبانیچ شماكیف از قرقیزستان دریافت شد. علاوه بر این ، وی جایزه جورجی زوریخ “به رقاص را برای خلوص تکنیک و عملکرد هنری” دریافت کرد و به همراه شریک زندگی خود لیری واکابایاشی (ژاپن) جایزه هیئت داوران مطبوعات را دریافت کرد.

ویکتوریا اسنیگور (روسیه ، پرم) و دیانا تووتین (روسیه ، پرم) جایزه دوم گروه جوان را به اشتراک گذاشتند. در میان مردان جوان تصمیم گرفته شد که آن را به ایوان سوروکین (روسیه ، مسکو) اهدا کنند. جایزه سوم بین داریا چوگونوا (روسیه ، پرم) و اولیانا موکشوا (روسیه ، پرم) تقسیم می شود. تصمیم گرفته شد جایزه سوم در میان مردان جوان اهدا نشود. دیپلم مسابقات در گروه نوجوانان به آناستازیا کاپلینا (روسیه ، اوفا) ، بوگدان پلشاکوف (روسیه ، مسکو) و تامیلا شیشکالوا (روسیه ، وورونژ) اهدا شد.

برندگان جایزه دوم در گروه بزرگسالان لیری واکابایاشی (ژاپن) و سوبیدای دانگیت (روسیه ، کیزیل) بودند. سومین جایزه زن بین کامیلا اسماگیلوا (روسیه ، کازان) و الکساندرا کریسا (روسیه ، مسکو) و جایزه مرد بین راسموس آلگرن (فنلاند) و مارات سفین (روسیه ، پرم) تقسیم شد. دیپلم ها به ناتالیا پیوکینا (روسیه ، مسکو) و کسنیا رینگ (روسیه ، مسکو) اعطا شد.

همچنین ، یوری ویبورنف (روسیه ، مسکو) به عنوان بهترین شریک زندگی که در این مسابقه شرکت نکرد ، دیپلم دریافت کرد و تاتیانا پردینا (روسیه ، چلیابینسک) – به عنوان یک معلم راهنما برای آماده سازی شرکت کنندگان در مسابقه – یک جفت کوبانیچ شماکیف و لیری وکابایاشی.

جایزه ای به نام ناتالیا دودینسکایا “به دلیل وفاداری به سنت های مکتب باله روسیه”

به مدرسه تنظیمات رقص ایالتی پرم اعطا شد. ایوان سوروکین (روسیه ، مسکو) جایزه خانه دیاگیلف “امید روسیه” را دریافت کرد ، جایزه ای که به نام ماریوس پتیپا “برای خلوص و دانشگاهی بودن رقص کلاسیک” به نام الکساندرا کریس (روسیه ، مسکو) و راسموس آلگرن (فنلاند) تقسیم شد. جایزه بالرین گالینا راگوزینا “جوانترین فینالیست مسابقه” به دیانا تووتین (روسیه ، پرم) اهدا شد.

ایوان سوروکین (روسیه ، مسکو) – به دلیل ظرافت و موسیقیایی در رقص کلاسیک ، ناتالیا پیوکینا (روسیه ، مسکو) – برای هنرنمایی اجرای رپرتوار کلاسیک.

جایزه ویژه مخاطبان توسط شریک پخش مسابقه – اپراتور مخابراتی Dom.ru – اعطا شد. توسط Ulyana Moksheva (روسیه ، پرم) دریافت شد.

ولادیمیر واسیلیف ، مدیر هنری مسابقه Arabesque ، هنرمند مردم اتحاد جماهیر شوروی:

– در ابتدا ، برنامه های زیادی برای این مسابقه وجود داشت که ما نمی دانستیم چگونه می توانیم همه کسانی را که می خواهند در آن شرکت کنند ارزیابی کنیم. همه گیری تنظیمات سخت خود را انجام داده است. به دلیل بسته شدن مرزها و محدودیت ها در کشور ما ، بیشتر شرکت کنندگان نتوانستند بیایند. بنابراین ، تعداد ستاره ها و اکتشافاتی که “Arabesque” برای آنها همیشه مشهور بوده است ، این بار بسیار کمتر شده است. با این وجود ، من می توانم این مسابقه را نه تنها موفقیت آمیز ، بلکه یک واقعه تاریخی در تاریخ و توسعه رقص کلاسیک روسیه بدانم. این مسابقه نشان داد که وحشتناک ترین رویدادها نیز نمی توانند بنیان مستحکم ساخته شده بر روایات مکتب روسی و تمایل به توسعه و پیشرفت آن را از بین ببرند. با ارزش ترین چیز برای من این بود که دیدم مجریان ما از تور به تور دیگر رشد می کنند. برای من هر مسابقه ای اول از همه مهم است زیرا به هنرمندان این فرصت را می دهد تا یکدیگر را ببینند و همه چیزهایی را که ممکن است قبلاً مهم تلقی نشده باشند بیاموزند. من مطمئن هستم که وقتی آنها به خانه خود برگردند ، حداقل کمی بهتر و قویتر می شوند و این رقابت برای آنها فراموش نشدنی خواهد شد.

نتایج مسابقه رقص نوین

76 شرکت کننده – مجری و طراح رقص از شش کشور در مسابقه رقص معاصر حضور داشتند.

با تصمیم هیئت داوران ، اولین جایزه در میان طراحان رقص به یولیا رپیتسینا (روسیه ، چلیابینسک) برای صحنه سازی شماره “تنهایی” اهدا شد. جایزه دوم بین الکسی بوسکو (اوکراین) به خاطر صحنه سازی شماره “عمودی” و ایلیا اوشی (روسیه ، وولوگدا) به خاطر صحنه سازی شماره “به اشتراک گذاشته شد” آنها وقت نداشتند در مورد چیز اصلی به من بگویند. برای چیز اصلی وقت نخواهم داشت … “. جایزه سوم توسط داریا فوتینا (روسیه ، سن پترزبورگ) برای شماره “آخرین رویای اوفلیا” و الكساندر صفروونف (روسیه ، سن پترزبورگ) برای شماره “جغد” به اشتراک گذاشته شد.

لیری واکابایاشی (ژاپن) و کوبانیچ شماکیف (قرقیزستان) برندگان جایزه اول در بین مجریان شدند. جایزه دوم – الینا کاوالرووا (روسیه ، سن پترزبورگ) و ایلدار تاگیروف (روسیه ، یوشکار-اولا). جایزه سوم بین دانیل پارشاکوف (روسیه ، پرم) و ماکسیم پارشاکوف (روسیه ، پرم) تقسیم شد.

دیپلم هیئت داوران مسابقه به الکسی کولبین (روسیه ، پرم) اهدا شد. جوایز هیئت داوران مطبوعات به یولیا رپیتسینا (روسیه ، چلیابینسک) و ایلدار تاگیروف (روسیه ، یوشکار-اولا) اهدا شد. جایزه اتحادیه کارگران تئاتر روسیه به یولیا رپیتسینا ، طراح رقص (روسیه ، چلیابینسک) و بازیگران: الیزاتا مازورکویچ (روسیه ، نیژنی تاگیل) و ایلدار تاگیروف (روسیه ، یوشکار-اولا) اهدا شد.

ولادیمیر واسیلیف ، مدیر هنری مسابقه Arabesque ، هنرمند مردم اتحاد جماهیر شوروی:

– جالب است که در بین مجریان رقص معاصر در این مسابقه ، نمایندگان رقص کلاسیک بهترین هستند. من آرزو می کنم که طراحان رقص توجه بیشتری به تنوع حرکات رقص آمیز و درام و پیشرفت شخصیت های مینیاتور خود داشته باشند. غالباً ما یک آغاز شگفت انگیز را می بینیم که پیشرفت دیگری ندارد. و البته ، پایان دادن به اعداد بسیار مهم است ، که همه ما نیز اغلب فاقد آن هستیم.

اطلاعات ارائه شده توسط مطبوعات تئاتر

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>