افتتاحیه بیست و نهمین دوره کنسرت انجمن فیلارمونیک سن پترزبورگ

< span> Peter Laul

برنامه کنسرت اختصاص داده شده به کار شومان شامل سه اثر درخشان سازنده آهنگساز – اورتور به شعر نمایشی “مانفرد” ساخته بایرون ، کنسرتو پیانو و سمفونی چهارم خواهد بود. آثار فوق توسط نوازندگان فوق العاده سن پترزبورگ اجرا می شود – ارکستر سمفونیک آکادمیک توسط هنرمند ارجمند و هنرمند ارجمند روسیه الکساندر تیتوف و برنده مسابقات بین المللی ، یکی از پیانیست های عمیق ترین و در عین حال مجازی – پیتر لاول ، اجرا می شود.

رابرت شومان (1810 – 1856) – با استعدادترین آهنگساز و پیانیست ، خالق نوع جدیدی از ساخته های پیانوی برنامه ریزی شده ، ناشر یک مجله موسیقی که با جذابیت تاریخی از اولین ساخته های شوپن استقبال کرد: “کلاه برود ، آقایان ، شما یک نبوغ دارید!” اصابت. میل به دستیابی به فضیلت پیانیستی در اسرع وقت به فاجعه ختم شد: وسیله ای که وی برای رشد استقلال هر انگشت اختراع کرد منجر به آسیب دیدگی غیرقابل درمان در ناحیه دست شد و وی مجبور شد حرفه خود را به عنوان پیانیست کنار بگذارد.

“مانفرد” بایرون اثر ادبی مورد علاقه شومان بود ، و او موسیقی را برای آن نوشت – اورتور و 15 تعداد کم – در مدت دو ماه. به زودی ، اورتور ، یکی از بهترین آثار سمفونیک آهنگساز ، به یک قطعه محبوب کنسرت تبدیل شد.

کنسرتوی شومان برای پیانو و ارکستر یکی از مشهورترین و محبوب ترین کنسرت های عاشقانه است که دارای فضیلت پیانو و ملودی زنده است که به عنوان پایه واقعی محبوبیت همیشگی آنها است.

الكساندر تیتوف

سمفونی چهارم ، که توسط نویسنده “فانتزی سمفونیک” خوانده شده است – نه تنها در کار شومان ، بلکه به طور کلی در سمفونی عاشقانه آلمان در نیمه اول قرن 19 ابتکاری ترین است. شومان آن را به عنوان ترکیبی یک بخشی از پنج اپیزود تصور می کرد که با مضامین غنایی مشترک پیوند خورده است. اجرای اول ناموفق بود و شومان آن را به زمان های بهتر موکول کرد. و تنها ده سال بعد ، او دوباره به کار این اثر بازگشت ، و به طور قابل توجهی سمفونی را دوباره کار کرد و در نهایت یک فرم معنایی کامل به آن داد.

دومین کنسرت پروژه “رویاها و سراب های رمانتیسیسم” – یک کنسرت ماراتن اختصاص داده شده به کارهای شوپن ، در تاریخ 9 دسامبر در آنجا ، در سالن بزرگ فیلارمونیک برگزار می شود.

اطلاعات ارائه شده توسط سرویس مطبوعاتی فیلارمونیک سن پترزبورگ