“روز مبارک” توسط الکساندر ژوربین

صحنه سازی انجام شده در چارچوب پروژه بین المللی فرهنگی و آموزشی “اپرا برای همه” به کارگردانی پولینا برتین ، در برنامه پنجمین جشنواره بزرگ سالگرد A. Zhurbin “جدی و آسان!” و به یکی از وقایع اصلی نمایش تبدیل خواهد شد

به کارگردانی پولینا برتن ، دیمیتری مارکین.

الكساندر ژوربین آهنگساز كاملاً متقاعد شده است: زمان اپرا تمام نشده است. برعکس ، تازه می آید. و اپرا منسوخ نشده است. Happy Day در ژانر اپرای کمیک یا اپرا-بوفا نوشته شده است. ژانری که امروزه کاملاً نادر است.

پس از جستجوی طولانی برای طرح ، الكساندر و نویسنده ، نمایشنامه نویس و شاعر وی ، میخائیل مارفین ، در داستان G. H. Andersen “لباس جدید پادشاه” و چندین اثر دیگر از دانمارك بزرگ استقرار یافتند. اما آنها داستان کاملاً متفاوتی را ساختند.

داستان دو جوان ، هانس و مارتین ، که به هیچ وجه کلاهبردار نیستند ، بلکه خیاطان واقعی از کلاس بالا ، حتی شیک پوش هستند. و همچنین وزیر سلطنتی ، خانم منتظر ، مهمانخانه ، دخترش السا … در یک کلام ، همه کسانی که باید در یک اپرای زیبا و افسانه ای ظاهر شوند. خطوط عشق و شخصیت های خنده دار وجود دارد … اما پادشاه مد رنج دیده ای نیز وجود دارد که می بیند همه به او تمسخر می کنند. فردی ناراضی و تنها که فقط قابل ترحم است.

نویسندگان رذایل ابدی قدرت مطلق را مسخره می کنند: فساد ، جنگ ، روش ، توهم بازی درباریانی که قادر به خذل و خیانت هستند ، آماده فوراً به حاکم جدید چسبیده اند. اینجا و درباره تعمیرات بی پایان ، و در مورد پارکینگ پولی – همه چیز مثل زندگی است! البته ، این یک بوفه اپرا است ، اما در هر بوفا یک شوخی وجود دارد!

پائولین برتین ، کارگردان: “اپرای جدید الکساندر ژوربین با آریاهای چشمگیر ، برنده ، گروه های زیبا و صحنه های کر ، سنت های اپرای کلاسیک را احیا و واقعی می کند. بیننده را به آغاز آهنگین موسیقی کلاسیک بازمی گرداند. “روز مبارک” نه تنها یک اثر زیبا ، بلکه آموزنده است. بر اساس داستان افسانه ای در مورد لباس جدید پادشاه ، که از کودکی شناخته شده است ، یک کار پیچیده و چند بعدی ایجاد شده است که در آن ارزش ماندگار حیا ، صداقت و صداقت انسان با وضوح استثنایی نشان داده می شود. در همان زمان ، آشکار می شود که ریا ، پرستش ارزشهای دروغین ، روانشناسی برده در نهایت در برابر خود شخص بازی می کند. بنابراین ، شکل اپرای کمیک (بوفه اپرا) که برای زمان ما نادر است ، بالاترین معنای اخلاقی را دارد. “

روز مبارک (2020) – بوفه اپرا از سه گانه اپرای بزرگ Zhurbino ، که شامل درام عاشقانه آلبرت و ژیزل (2011) و اپرای تراژیک آنا نیز می شود. به.”. آنها با یک شعار مشترک متحد می شوند: “اپرا برای مردم”. این چرخه ای است که مدتهاست توسط آهنگساز تصور می شود و همه آثارش در سنت های اپرا از قرن 19 – اوایل قرن 20 ساخته شده اند ، که برای اجرای خوانندگان مدرسه بل کانتو و صدای ارکستر سمفونیک طراحی شده اند و همزمان با استفاده از ناهماهنگی ، اصطلاحات ، آلئوریک ها و غیره مدرن می شوند. >

آهنگساز – الكساندر ژوربین
نویسنده لیبرتو – میخائیل مارفین
كارگردانان صحنه – پولینا برتن ، دیمیتری ماركین

اولین نمایش اپرای “Happy Day” با اجرای اپرا توسط:

اجرا می شود

  • ارکستر سمفونیک فیلارمونیک تولا
  • گروه کر دولتی تولا
  • تکنوازان تئاترهای موسیقی مسکو
  • رهبر ارکستر – ولادیسلاو لاورک

پروژه بین المللی فرهنگی و آموزشی “اپرا برای همه” به مدیریت کارگردان پائولین برتین در سال 2015 آغاز به کار کرد. وی برای اولین بار در تاریخ تئاتر موسیقی ، الگوریتمی منحصر به فرد برای تعامل سولیست های تئاترهای برجسته مسکو با موسسات فرهنگی منطقه ای که دارای گروه کر کوچک یا ارکستر مجلسی هستند ، ایجاد می کند. وظیفه بلند پروازانه اجرای یک نمایش واقعی اپرا در چنین مکانی با همکاری تیم خلاق پروژه انجام می شود. ستارگان در حال ظهور صحنه اپرا با اجرای تمرینی همراه می شوند که تیم های خلاق محلی را ادغام می کند. یک همکاری خلاقانه تمام عیار توانایی ها را افزایش داده و سطح مهارت های نوازندگان محلی را بالا می برد و مخاطبان محصولی اصلی را که در منطقه خود ایجاد شده دریافت می کنند.

پنجمین جشنواره بزرگ سالگرد آهنگساز A. Zhurbin “جدی و آسان!” توسط وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه ، دپارتمان فرهنگ شهر مسکو ، روسکونسرت ، بنیاد هنر ، علوم و ورزش و بنیاد خیریه میخائیل رودیاک پشتیبانی می شود. تهیه شده توسط تولیدات گبگارت.

اطلاعات ارائه شده توسط سرویس مطبوعاتی A. Zhurbin “جدی و آسان!”