تئاتر ماریینسکی به تور مسکو می رود

این جشنواره با یک کنسرت سمفونیک آغاز خواهد شد که در آن سمفونی لنینگراد شوستاکوویچ و دومین کنسرتو پیانو پروکوفیف (تکنواز – الکساندر کانتوروف) زیر نظر والری گرگیف اجرا می شود.

یکی از اتفاقات پر سر و صدا ، آغاز کار جدید Rodion Shchedrin با نام “ماجراهای یک میمون” بر اساس داستان میخائیل زوشچنکو است. نویسنده ژانر اثر جدید را به عنوان کنسرت برای یک راوی و سازهای انفرادی ، همراه با ارکستر زهی و تارپیشورد تعیین کرد. مجموعه سازها بی اهمیت نیستند: شیپور ، شاخ فرانسوی ، فلوت ، چنگ و طبل. آهنگساز تلاش خود را به همسرش ، بالرین بزرگ مایا پلیستسکایا ، که عاشق این داستان از زوشچنکو بود ، اختصاص می دهد. اولین نمایش در جشن 95 سالگی مایا میخائیلوونا برگزار می شود. Polina Malikova ، بازیگر تئاتر درام بولشوی Tovstonogov ، برای ایفای نقش خواننده دعوت شد.

در این جشنواره ، مسکوویت ها برای اولین بار سخنرانی صوفیه گوبیدیدولینا “درباره عشق و نفرت” را خواهند شنید (در یک نسخه مجلسی ، این اثر در پایتخت تحت عنوان “یک نماز ساده” در سال 2016 اجرا شد). گوبایدولینا لیبرتو روسیه و آلمان را بر اساس منابع مختلفی از جمله کتاب دعا و کتاب مقدس ایجاد کرد. اولین بار کار در Mariinsky در سال 2018 انجام شد.

والری گرگیف شامل آثاری از ایگور استراوینسکی در برنامه های شب های سمفونیک بود: “آیین بهار” و “آواز تشییع جنازه” اجرا می شود ، همچنین کنسرت برای ارکستر زهی در D. برنده مسابقه. چایکوفسکی 2019 مائو فوجیتا – چهارم. علاوه بر این ، نیکولای لوگانسکی در جشنواره اجرا خواهد کرد. وی کنسرتو شماره 20 پیانو موتزارت را اجرا خواهد کرد.

مقاله مرتبط  ناتالی اشتوتزمن به عنوان رهبر ارکستر فیلادلفیا

کل شب به گروه تئاتر استرادیواری (Stradivari) اختصاص داشت ، به رهبری مستر کنسرت ارکستر فیلارمونیک مونیخ ، لورنز نستوریکا-گرشوویچی. این برنامه از آثاری از فاوره ، دبوسی ، شوبرت و استراوینسکی تشکیل شده است.

پوستر اپرا این جشنواره شامل “محکومیت فاوست” برلیوز است. اکاترینا سمنچوک (مارگاریتا) ، ایلدر عبدرازاکوف (مفیستوفل) و الکساندر میخائیلوف (فاوست) در اجرای کنسرت شرکت خواهند کرد.

گروه باله نیز به مسکو می آیند. در این جشنواره باله هایی از الکسی راتمانسکی ، برنامه ای که اخیراً توسط تئاتر خریداری شده و با اکران هفت سوناتا در سپتامبر امسال و بازگشت به رپرتوار Pierrot Lunar و Concerto DCSH شکل گرفته است ، نمایش داده می شود. در مرکز عصر – “Pierrot of the Moon” ، یک باله “منحط” برای سه رقصنده و یک بالرین برای چرخه مجلسی معروف توسط آرنولد شوئنبرگ (ویکتوریا ترشکینا نقش کلمباین را بازی می کند ، و یولیا ماتوچکینا نقش Sprechgesang را بازی می کند). باله “Daphnis and Chloe” ساخته ولادیمیر وارناوا با موسیقی موریس راول نیز نمایش داده می شود. هنرمندان در آن پابرهنه می رقصند و به جای اینکه یک داستان باستانی درباره چوپان ها پخش کنند ، از بیننده دعوت می شود تا در مورد اینکه آیا یک فرد وحدت ایدئلی با جهان برای فرد امروز قابل دسترسی است ، تأمل کند. هر دو عصر توسط والری گرگیف انجام می شد.