تئودور کرنتزیس و ارکستر musicAeterna سمفونی مالر را دو بار در مسکو خواهند نواخت.

2023/04/24
ادامه چرخه «همه سمفونی های مالر» در روزهای 16 و 19 اردیبهشت توسط ارکستر musicAeterna برگزار می شود. سمفونی نهم باشکوه اجرا خواهد شد و از طریق این خلقت تئودور کرنتزیس قادر خواهد بود درک عمیق شخصی خود را از “موسیقی که جدی ترین و ناب ترین اراده هنری زمان خود در آن تجسم یافته است” نشان دهد.

اگرچه گوستاو مالر تنها 9 سمفونی نوشت (دهمین سمفونی ناتمام ماند)، تسلط بر این نقاشی های دیواری با شکوه آوازی- ساز دشوارتر از میراث بسیار گسترده تر، مانند هایدن یا موتزارت است. مالر گفت: «یک سمفونی باید تمام جهان را جذب کند. تنها هادی هایی با جاه طلبی های بزرگ می توانند با چنین بیان کاملی کنار بیایند. “یونانی با روح روسی” تئودور کرنتزیس را نمی توان در زمره غول پیکر طبقه بندی کرد. او به جای تلاش برای یافتن ارضای جاه طلبی های خود در مالر (که بسیاری از کسانی که آگاهانه یا ناخودآگاه به این موسیقی نزدیک می شوند) علاقه ای صمیمانه به او به عنوان یک دانشمند یا صرفاً یک عاشق موسیقی پرشور دارد.

عشق استاد به هر نت نوشته شده توسط مالر برای هر کسی که به تفاسیر او گوش می دهد آشکار است. حس شگفت انگیز تمامیت ادراک با توجه به جزئیات بارزترین ویژگی سبک کورنتزیس است و او این ویژگی را به ارکستر خود که به قدرت نجیب و شرح درخشان جزئیات مشهور است منتقل می کند.

در یک کلام، اگر قبلاً هزارتوهای سمفونیک مالر شما را ترسانده بود، به آهنگ نهم با اجرای Currentzis و musicAeterna گوش دهید که نه تنها شما را به طرز ماهرانه ای در این هزارتوها راهنمایی می کند، بلکه عشق به موسیقی تاج غم انگیز را در شما القا می کند. به طوری که شما نیز عاشق مالر شوید و متعاقباً هرگز گرفتار عشق خود نشوید.

روزنامه روسی

2023/04/24

یک جشنواره را در art-center.ru انتخاب کنید