دومین مسابقه بین المللی آهنگسازان جوان “کلاسیک های جدید” برندگان را اعلام کرد

20/11/2020
در تاریخ 29 نوامبر ، نتایج دومین مسابقه بین المللی هنرستان آهنگساز جوان مسکو “کلاسیک های جدید” اعلام شد. آثار برندگان در آخرین کنسرت جشن در سالن راخمانینوف کنسرواتوار مسکو اجرا شد.

در این سال ، تعداد رکوردی از برنامه ها برای این مسابقه ارسال شد: حدود هزار آهنگساز جوان از کشورهای مختلف 14 تا 35 ساله در مجموع بیش از دو هزار نمره ارسال کردند.

مقام اول نامزدی “موسیقی آکادمیک معاصر” توسط یوگ مارکوویچ از صربستان با نئون سید برای کوارتت زهی و لوئیس کوئینتانا از پورتوریکو با لکه های بیش از جویدن قطره برای پیانو و گروه به اشتراک گذاشته شد. در گروه “موسیقی محبوب معاصر” مت براون از ایالات متحده آمریکا با نویسندگان اتاق برای ارکستر مجلسی برنده شد. آهنگساز روسی ایوان کولووانف که باربارو کنسرتو را برای کیت زیلوفون ، پیانو و طبل ارائه داد ، جایزه ویژه ای را از بنیاد کلاسیک جدید دریافت کرد. برندگان جایزه اول یک جایزه نقدی 1 میلیون روبلی به اشتراک می گذارند.

هیئت داوران مسابقه امسال شامل آلکسی ریبنیکوف ، ایوان اوریوپین ، گابریل پروکوفیف ، خایا چرنوین ، فرانسوا پاریس و نیکولا سانی بودند. رئیس هیئت داوران ولادیمیر تارنوپولسکی ، استاد گروه آهنگسازی هنرستان مسکو است. لیست کاملی از برندگان را می توان در وب سایت رسمی مسابقه یافت.

دومین مسابقه بین المللی هنرستان آهنگساز جوان مسکو “کلاسیک های جدید” برای رواج موسیقی کلاسیک معاصر و حمایت از استعدادهای جوان ایجاد شد. طبق قوانین ، سن شرکت کنندگان نباید بیش از 35 سال باشد. این مسابقه هر دو سال یک بار برگزار می شود. برندگان در دو نامزد تعیین می شوند: “موسیقی آکادمیک معاصر” و “کلاسیک مدرن محبوب”.

TC “فرهنگ”

20/11/2020

جشنواره ای را در art-center.ru انتخاب کنید