روسیه جدید یوری باشمت 30 ساله است!

در این سال ، ارکستر یک دوره گرد – 30 سال وجود را جشن می گیرد ، 18 سال آن استاد یوری باشمت در جایگاه رهبر ارکستر و مدیر هنری ارکستر است. برنامه کنسرت گالا منعکس کننده اصلی ترین دستاورد های تاریخی این مجموعه خواهد بود و استاد بزرگ نه تنها به عنوان رهبر ارکستر بلکه به عنوان یک سولیست نیز در این کنسرت برنامه اجرا خواهد کرد.

وقتی خودم می نوازم و خودم را هدایت می کنم ، مهمترین چیز برای من بداهه نوازی ، اطاعت از دستورات موسیقی است. بنابراین ، من به ارکستری احتیاج دارم که به حرف های من گوش دهد و برای این کار آنها باید برده شوند. و هنگامی که ماشین در حال حرکت است ، می توانید فرار کرده و این موسیقی را با ارکستر زندگی کنید. و من بسیار خوشحالم که در تمام این سالها ارکستر “روسیه جدید” دقیقاً همین گونه است و با من در یک جهت قرار دارد. شگفت آور است که امسال ، با وجود همه مشکلات ، ما همچنان قادر خواهیم بود سالگرد را بر روی صحنه جشن بگیریم و لذت تعطیلات خود را با شنوندگان عزیزمان تقسیم کنیم.“، – یادداشت های استاد یوری باشمت.

علاوه بر این ، کنسرت در تاریخ قابل توجه دیگری – 250 سالگی تولد لودویگ ون بتهوون – برگزار می شود. به افتخار وی ، در برنامه عصر اولین نمایش جهانی از اثری از آهنگساز معاصر برگزار می شود که به طور مداوم با یوری باشمت ، والری وورونوف (بلاروس-آلمان) “قدم زدن در یک رویا” همکاری می کند (براساس موسیقی Andante con moto توسط لودویگ ون بتهوون). قابل ذکر است که این اثر نوعی ادای احترام به کلاسیک بزرگ وین است و برای ارکستر زمان بتهوون نوشته شده است. این کنسرت با یکی از مشهورترین آثار کلاسیک خود به پایان می رسد – سمفونی پنجم بتهوون ، که معنای سرنوشت ساز آن همیشه مرتبط است.

ارکستر سمفونیک دولتی “روسیه جدید” با حکم دولت فدراسیون روسیه در سال 1990 تأسیس شد.

در سال 2002 ، یوری باشمت پیش قدم شد و صفحه ای از نظر کیفی در تاریخ ارکستر گشود. ارکستر تحت هدایت استاد ، سبک منحصر به فرد خود را در اجرا به دست آورد ، که با رهایی خلاق ، جسارت تفسیر همراه با معنویت شگفت انگیز عملکرد ، صدای عمیق و غنی متمایز می شود.

رپرتوار ارکستر بسیار متنوع است و شامل موسیقی کلاسیک و موسیقی آکادمیک مدرن و حتی جاز است. در طول سال ها ، صدها مجری و رهبر ارکستر مشهور با ارکستر کار کرده اند و همه آنها به کیفیت خاص اجرا و احساسات ارکستر اشاره کرده اند.

به طور خاص ، مستیسلاو روستروپوویچ گفت که “ارکستر از نوازندگان بسیار با استعدادی تشکیل شده و یکی از بهترین نوازندگان در روسیه است ، نوازندگان پر از شور و شوق هستند و از همه تفاوت های ظریف صدا در کنسرت های خود استفاده می کنند.” و پیانویست معروف ولادیمیر کراینف خاطرنشان کرد که “برای من واقعاً خوشایند بود که بازی کردم و از همه مهمتر موسیقی را با چنین جمعی فوق العاده ، حساس و کاملاً حرفه ای مانند ارکستر سمفونیک دولتی” روسیه جدید “مطالعه کردم.”

در سال 2014 ، روسیه جدید در تهیه و اجرای برنامه فرهنگی بازیهای المپیک زمستانی در سوچی شرکت کرد ، از جمله این تیم سرود المپیک و سرودهای ملی روسیه و کشورهای شرکت کننده در المپیک را ضبط کرد و همچنین کنسرت افتتاحیه بازیها به همراه آن برگزار شد.

در مجموع ، از سال 2002 ، ارکستر بیش از هزار کنسرت در روسیه و خارج از کشور برگزار کرده است ، از جمله در فرانسه ، آلمان ، یونان ، لهستان ، بریتانیا ، ایتالیا ، هلند ، اسپانیا ، اتریش ، ترکیه ، استونی ، بلغارستان ، هند ، فنلاند ، ژاپن ، سوئیس و غیره

اطلاعات ارائه شده توسط سرویس مطبوعاتی RCA