لئو کرمر در فیلارمونیک سن پترزبورگ اجرا خواهد کرد

کنسرت در برنامه گنجانده شده است ایکسششمین جشنواره بین المللی “مجموعه موسیقی”، که در آن نوازندگان مشهور روسی و خارجی در فیلارمونیک سن پترزبورگ اجرا می کنند، از جمله Eliso Virsaladze، Denis Matsuev، Vladimir Spivakov، Nikolai Lugansky و بسیاری از نوازندگان دیگر.

در 15 مه، ارکستر مجلسی ارکستر افتخاری روسیه به رهبری لئو کرمر آثاری از آهنگسازانی را اجرا می کند که موسیقی آنها به نمادی از پایتخت بزرگ موسیقی – وین تبدیل شده است. این برنامه شامل سمفونی دوم بتهوون، سمفونی سوم شوبرت و کنسرتو ابوایی موتزارت است. سولیست – هنرمند گروه افتخاری روسیه، برنده مسابقات بین المللی، ابوایست پاول سوکولوف.

در 18 می، لئو کرمر به عنوان نوازنده ارگ ​​اجرا خواهد کرد: او موسیقی باخ بزرگ و مندلسون را اجرا خواهد کرد که نقش تعیین کننده ای در بازگشت موسیقی باخ از فراموشی داشتند. بداهه نوازی نیز عصر امروز اجرا می شود.

لئو کرمر می‌گوید: «می‌توانم ساعت‌های طولانی درباره همکاری‌ام با ارکسترهای فیلارمونیک سن پترزبورگ صحبت کنم: اولین اجرای من در اینجا حدود چهل سال پیش برگزار شد، البته در طول سال‌ها داستان‌های به یاد ماندنی زیادی برای من وجود داشته است». “اما نکته اصلی که باید بگویم: برای هر بار افتخار بزرگی برای من است، یک هدیه بزرگ از طرف خداوند – آمدن به سن پترزبورگ و همکاری با هر دو ارکستر فیلارمونیک. این هم حرفه‌ای است و هم لذت، و چیزی بیشتر: هر بار که احساس می‌کنم برای ارکسترها افتخار و مسئولیت بزرگی است که با این رسانه – موسیقی ارتباط برقرار کنند. کنسرت‌های زیادی برگزار می‌شود، اما هر کدام یک رویداد مهم جداگانه برای ما، نوعی پیام است.»

برنده بسیاری از مسابقات بین المللی ارگ – در اتریش، بلژیک، آلمان، ایتالیا، رهبر گروه، معلم و مربی، امروز لئو کرمر رئیس انجمن سارلند باخ است، در کار هیئت داوران بسیاری از مسابقات بین المللی ارگ شرکت می کند، به عنوان نوازنده ارگ ​​و به عنوان یک ارگ یک هادی. مفسر معتبر موسیقی باخ محسوب می شود.

جشنواره بین المللی «مجموعه موسیقی» افتتاح شد در 4 می، کنسرتی توسط الیسو ویرسالادزه و ارکستر سمفونیک آکادمیک فیلارمونیک سن پترزبورگ به رهبری هنرمند خلق روسیه نیکولای آلکسیف.

در میان شرکت کنندگان جشنواره مجموعه موسیقی، نوازندگان مشهور روسی و خارجی هستند. در طول این جشنواره، تالار بزرگ فیلارمونیک ارکستر افتخاری روسیه، ارکستر سمفونیک فیلارمونیک آکادمیک، ارکستر سمفونیک آکادمیک فیلارمونیک، ارکستر سمفونیک موسیقی Aeterna، ارکستر مجلسی دولتی ویرتئوز مسکو، ارکستر مجلسی ارکستر افتخاری حضور خواهند داشت. ارکستر روسیه. رهبران برنامه جشنواره: نیکولای آلکسیف، ولادیمیر اسپیواکوف، تئودور کورنتزیس، فلیکس کوروبوف، دیمیتریس بوتینیس، لئو کرمر (آلمان). تکنوازان – پیانیست های Eliso Virsaladze، Nikolai Lugansky، Denis Matsuev، Miroslav Kultyshev، Ivan Bessonov.

همراه با کنسرت های سمفونیک، برنامه جشنواره مجموعه موزیکال شامل شب های پیانو توسط نیکولای لوگانسکی، دنیس ماتسوف و ایوان بسونوف، شب ارگان اثر لئو کرمر (آلمان) است.

برنامه جشنواره شامل آثار موسیقی آکادمیک روسیه و اروپای غربی قرن 18-20 است.

جایگاه ویژه ای در آن به موسیقی آهنگساز-سالگرد اصلی 2023 – سرگئی راخمانینوف داده شده است: برنامه در 14 مه که ارکستر سمفونیک آکادمیک تحت رهبری فلیکس کروبوف اجرا می کند ، تکنواز میروسلاو کولتیشف است ، کاملاً اجرا می شود. به آن اختصاص داده شده است. همچنین برنامه کنسرت انفرادی نیکولای لوگانسکی، یکی از بهترین مترجمان راخمانینف در جهان، به طور کامل از آثار این آهنگساز تدوین شده است. موسیقی راخمانینوف در کنسرت انفرادی توسط دنیس ماتسوف و کنسرت انفرادی برنده “یوروویژن کلاسیک” و اولین مسابقه بین المللی راخمانینوف ایوان بسونوف اجرا می شود و در برنامه ارکستر مجلسی ویرتئوزی مسکو به رهبری ولادیمیر اسپیواکوف گنجانده می شود. .

در 28 مه، در صدمین سالگرد تولد یکی از برجسته ترین آهنگسازان قرن بیستم، گیورگی لیگتی، ارکستر مجلسی جوانان گروه افتخاری روسیه به رهبری یاروسلاو زابویارکین دو اثر او را اجرا می کند – پیامدهای برای ارکستر زهی و “کنسرتو رومانیایی” برای ارکستر، میزبان کنسرت – یاروسلاو تیموفیف .

اطلاعات ارائه شده توسط سرویس مطبوعاتی فیلارمونیک