چگونه بازار آلات موسیقی تغییر کرده است

در حال حاضر تقریبا 80٪ از کل مجموعه را کالاهای هند، اندونزی، چین، تایوان و کره تشکیل می دهند. سهم تولید داخلی بسته به نوع ابزار متفاوت است. این مطالعه توسط انتشارات ایزوستیا انجام شده است.

به عنوان مثال، برندهای Tyma، Sqoe، Covenant از چین به ما آمدند. این یک جایگزین برای گیتارهای با قیمت متوسط ​​و درجه یک است. آسیا 2/3 کاتالوگ را به خود اختصاص داده است. در میان سازهای بادی در بخش بودجه، سازهای چینی زیادی وجود دارد.، – بوریس کولسنیکوف، موسس فروشگاه های زنجیره ای موسیقی skifmusic.ru گفت. از کل حجم کالا، تولید کنندگان روسی حدود 2٪ از مجموعه فروشگاه را اشغال می کنند.

فروشگاه های زنجیره ای Four Quarters خاطرنشان کرد که مجموعه چینی حدود 55٪ است و حدود 60٪ از فروش از کالاهای چین است. در همان زمان، حدود 30 درصد از محصولات داخلی، اما عمده فروش لوازم جانبی: موارد، تسمه برای گیتار.

آندری دوبووی، مدیر فنی لوتنر، توزیع کننده آلات موسیقی، خاطرنشان کرد که بیشتر محصولات از چین (56٪) می آیند، اما خریدها از اندونزی (11٪)، روسیه (10٪) و ایالات متحده (7٪) انجام می شود. آلمان (5%) و در مجموع از سایر کشورها (11%). سازهای داخلی در مجموعه “Lutner” تنها 10٪ از کل کاتالوگ را تشکیل می دهند.

به گفته ایگور گوبین، رئیس فروشگاه های GlavMuzyka و Grand-Misteria، تا 80 درصد از تولید آلات موسیقی جهان، از جمله برندهای برتر، در چین متمرکز شده است.

در سالن آلات موسیقی “سی. بچستاین خاطرنشان کرد که تعدادی از برندهای خارجی همکاری خود را با این اوت لت متوقف کردند و برندهای آسیایی و روسی جایگزین آنها شدند.

در پاسخ به این سوال که چرا در شرایط جدید، جایگاه خالی توسط آسیا و نه فدراسیون روسیه اشغال شده است، نظرات متفاوت بود. ایگور گوبین معتقد است که قیمت سازهای روسی با کیفیت مطابقت ندارد و به سختی می توان آنها را داخلی خواند، زیرا قطعات یدکی همچنان وارداتی هستند. شرکت Lutner ادعا می کند که نکته در کیفیت نیست، بلکه در مجموعه است. سازهای آسیایی تقاضای بیشتری دارند، زیرا در حجم بسیار بیشتری در بازار ارائه می شوند. تولید کننده روسی هنوز نمی تواند تقاضا را برآورده کند.– آندری دوبووا را به اشتراک گذاشت.

به نوبه خود ، شرکت Amistar گفت که گیتارهای آنها در قلمرو فدراسیون روسیه تولید می شود. در تولید از سیم های چینی و فرت های بلاروسی استفاده شده است، اما بقیه قسمت های داخلی روسی است.

یوری رومانوف، رئیس بخش فروش تولا هارمونی تاکید کرد که این کارخانه آکاردئون ها و آکاردئون های دکمه ای را در یک چرخه کامل در کشور ما تولید می کند. مواد اولیه در روسیه خریداری می شود، هر ساز درست در آنجا مونتاژ و کوک می شود، اما پوشش بدنه و فولاد صوتی در چین و سوئد خریداری می شود. در مورد پیانو، تمام تولید کنندگان روسی در مونتاژ در مقیاس بزرگ مشغول هستند؛ برای این کار، هر کارخانه تامین کننده ای برای خود پیدا کرده است و قطعات نه تنها در چین، بلکه در آلمان نیز خریداری می شوند.

مارک های داخلی هستن که با خودشون کار میکنن نه با لوازم یدکی چینی. از مدرن ها – RDF توسط Chuzhbinov Drums که درام ها و لوازم جانبی سازهای کوبه ای را کاملاً بر روی مواد اولیه داخلی و در قلمرو کشور تولید می کند. و قدیمی ترین کارخانه آکاردئون دکمه ای و آکاردئون “ژوپیتر”، اگرچه تولید را در دهه 2000 به کره شمالی منتقل کرد، اما ادعا می کند که فناوری ها، محدوده مدل، مواد اولیه و مواد روسی باقی مانده است. ما در قلمرو فدراسیون روسیه، آکاردئون‌های دکمه‌ای کنسرت بزرگ و پیشرفت‌های امیدوارکننده جدیدی را برای سایر مدل‌های ساز تولید می‌کنیم. ما نیازی به تجهیزات به معنای صنعتی نداریم، زیرا عرضه کافی از خودمان وجود دارد – نمایشگاه های ماشین ابزار از دهه 1930، که با غرامت از آلمان به اتحاد جماهیر شوروی منتقل شده است.، – مدیر کل کارخانه اوگنی گوساروف گفت.

مخاطبان اصلی مصرف کننده آلات موسیقی مدارس، کالج ها و هنرستان ها هستند. تیم های خلاق نیز به خریداران خصوصی تبدیل می شوند. گروه آواز و رقص الکساندروف و گروه کر پیاتنیتسکی برای آکاردئون های میر به کارخانه باز می گردند و گروه بریوزکا برای آکاردئون ها بازمی گردد. برندگان مسابقات بین المللی فرشته لوئیس کاستانو، اووه استگر، مکس بانی، فردریش لیپس، الکساندر گاتاولین، میکا وایرینن، یوویکا جورجویچ آکاردئون های دکمه مشتری را می نوازند.

سرنوشت سازندگان داخلی آلات موسیقی در دست دولت است و صرفاً به نظم و مقیاس دستورات دولتی بستگی دارد. در چارچوب پروژه فدرال “محیط فرهنگی” پروژه ملی “فرهنگ” در سال گذشته، 932 میلیون روبل برای خرید آلات موسیقی اختصاص یافت – تا به امروز، 310 سازمان آموزشی در سراسر کشور، از جمله مدارس و کالج های هنری کودکان، قبلاً به این پول مجهز شده اند. سازمان ها پیانو، پیانو بزرگ، سازهای زهی، فولک، بادی و کوبه ای دریافت کردند. در سال 2023، برنامه ریزی شده است که 316 موسسه آموزشی در 42 موضوع از مناطق فدرال مرکزی، شمال غربی، اورال و خاور دور تجهیز شود.

“اورفیوس”