کنسرت سالگرد الکساندر رودین در سالن چایکوفسکی به صدا درآمد

الكساندر رودین این كنسرت را با اولین زنگ آغاز می كند ، زمانی كه از مخاطبان دعوت می شود تا در سالن جای بگیرند. با موسیقی اولیه ، آلمانی و فرانسوی از آنها استقبال می کند. آثاری که در این برنامه گنجانده نشده اند از استاد برجسته هستند. به هر حال ، الكساندر رودین دو ساز با خود به این كنسرت آورد – ویولن سل و ویولا دا گامبا.

“این یک کپی مدرن از ساز قدیمی ویولا دا گامبا است. گاهی اوقات من موفق به بازی آن می شوم ، گرچه اینجا احساس نمی کنم حرفه ای هستم. این یک ساز فوق العاده است ، موسیقی فوق العاده ، دریایی از موسیقی برای این ساز نوشته شده است ، فقط مقدار بسیار زیادی “.

در مجموعه آثار الكساندر رودین ، ​​موسیقی چند قرن – از دوران باروك گرفته تا آثار نویسندگان معاصر. با بازگشت به نمرات قدیمی ، او دوباره به صفحات فراموش شده تاریخ موسیقی شنوندگان بازمی گردد. وی نویسنده نسخه های ارکسترال آثار مجلسی و چرخه های موضوعی بی نظیری است. الكساندر رودین در سال 1988 ریاست ارکستر مجلسی مسکو ، Musica Viva را بر عهده داشت و در طول این سالها عظیم بود
رپرتوار.
“بردار همان 35 سال پیش است: ترکیبات جدید ، ژانرهای مختلف ، آهنگسازان مختلف ، ترکیبات مختلف ، از کوچک تا کوچک سمفونیک. الكساندر رودین گفت: “همه چیز ادامه دارد.”

الكساندر رودین ، ​​هنرمند خلق روسیه ، برنده جایزه دولتی ادبیات و هنر ، استاد كنسرواتوار مسكو ، چندین تحصیلات موسیقی دارد. وی در انستیتوی گسین مدرک ویولن سل و پیانو دریافت کرد و از هنرستان هنر مسکو در رشته هدایت فارغ التحصیل شد.

در کنسرت جشن ، الکساندر رودین هم سولیست و هم رهبر ارکستر است. و در این دو تجسم او بارها و بارها در همان مرحله با آلکسی لیوبیموف پیانیست ، که مخصوصا از فرانسه پرواز کرد تا سالگرد الکساندر رودین را تبریک بگوید ، اجرا کرد.

الکسی لیوبیموف ، پیانیست ، هنرمند مردم روسیه ، گفت: “برای من ، مهمترین چیز در او ، بهترین ویژگی ها ، هماهنگی شگفت انگیز هر کاری است که انجام می دهد – با آرامش ، اعتماد به نفس ، با درک ، و غوطه وری کامل در موسیقی.”

این بار نوازندگان 21 کنسرت موتزارت را برای اجرای مشترک خود انتخاب کردند و آن را به برنامه کارهای هندل ، باخ ، شومان و ویوالدی اضافه کردند.

TC “فرهنگ”