205 سال تئاتر گونزاگا در موزه-رزرو آرخانگلسکویه

ساخته شده توسط ایتالیایی این تئاتر توسط هنرمند پیترو دی گوتاردو گونزاگا، به سفارش صاحب ملک، شاهزاده نیکولای بوریسویچ یوسوپوف، یکی از معدود تئاترهای باستانی در جهان است. نه تنها عناصری از تزئینات سالن و ماشین آلات نمایشی تا به امروز باقی مانده است، بلکه مناظر اصلی گونزاگا نیز در هیچ یک از تئاترهای اروپایی حفظ نشده است.

برای اولین بار درهای تئاتر در بعد از ظهر 8 ژوئن 1818 هنگام بازدید رسمی از املاک دو پادشاه باز شد – اسکندر امپراتور روسیه من و پادشاه پروس فردریش ویلهلم III. برنامه افتتاحیه شامل اجرای موسیقی کوچک با تغییر منظره بود.

برنامه جشن 205 سالگی تئاتر شبیه به اولین تولد آن است. مهمانان از گشت و گذار در تئاتر و اجرای موسیقی لذت خواهند برد.

در این روز، دو نمایشگاه به طور همزمان در تئاتر افتتاح می شود – “شاهزاده N.B. یوسفوف جونیور گردآورنده. نوازنده. آهنگساز” و “تئاتر گونزاگا در آرخانگلسک”. سکته به تاریخ» – که تا پایان فصل تابستان ادامه خواهد داشت.

تئاتر گونزاگا در آرخانگلسک. ضربه به تاریخ» نمایشگاهی درباره جایگاه تئاتر در مجموعه معماری و پارک املاک، نقاط عطف اصلی ساخت، تاریخ و مرمت آن است. در این نمایشگاه طراحی‌های اصلی، عناصر دکوراسیون داخلی تئاتر (جلو، شمعدان، مبلمان)، مدل‌های تئاتر با انواع تزئینات بر اساس نقاشی‌های پیترو گونزاگا و همچنین عناصری از ماشین‌آلات اصلی و موارد دیگری که به نوعی مرتبط هستند به نمایش گذاشته می‌شود. تئاتر گونزاگا و موضوع تئاترهای مانور. روسیه. این نمایشگاه که در سالن واقع شده است، برای اولین بار به بازدیدکنندگان این فرصت را می دهد تا وارد محوطه اداری تئاتر قدیمی شده و با تاریخچه ایجاد و روند وجود آن آشنا شوند.

نمایشگاهی در لابی منتظر بازدیدکنندگان است «شاهزاده N.B. یوسفوف جونیور گردآورنده. نوازنده. آهنگساز”. این نمایشگاه برای اولین بار مجموعه ای از پرتره های حکاکی شده از نوازندگان، آهنگسازان و خوانندگان مشهور قرن نوزدهم را که حلقه اجتماعی نیکولای بوریسوویچ را تشکیل می دادند، نشان می دهد. بیشتر پرتره ها دارای امضاهایی از کسانی هستند که به تصویر کشیده شده اند، خطاب به شاهزاده، که هنوز منتشر نشده اند. با تشکر از N.B. یوسوپوف جونیور که موسیقی برای او به معنای زندگی تبدیل شده است ، بخش جدیدی در مجموعه خانواده یوسوپوف ظاهر شد – آلات موسیقی (پیانوهای بزرگ ، پیانولا ، اندام های مکانیکی ، جعبه های موسیقی و حتی مهرهایی با مکانیزم موسیقی). تاکنون در کاخ یوسوپوف در سن پترزبورگ، می توان ارگ مکانیکی شرکت اتریشی توماس هس را شنید. در آرخانگلسک، ارگان مکانیکی دیگری حفظ شده است – شرکت مسکو “Brugger and Furtwangler” با ضبط آثار شاهزاده یوسوپوف (یکی از شفت های این ارگ در نمایشگاه ارائه شده است).

هر دو نمایشگاه یادآوری دیگری از سهم شاهزادگان یوسوپوف در فرهنگ روسیه هستند. با تلاش دوستداران و خبره های موسیقی مانند دوشس بزرگ النا پاولونا، کنتس ویلگورسکی، G.A. Kushelev-Bezborodko، D.N. شرمتف، A.F. لووف، آهنگساز A.G. روبنشتاین و آخرین اما نه کم اهمیت ترین، N.B. یوسفوف جونیور، سن پترزبورگ در دهه های 1830-1860 به یکی از مراکز موسیقی اروپا تبدیل شد. به لطف حمایت آنها، اولین هنرستان در روسیه ایجاد شد، بهترین چهره های موسیقی قرن نوزدهم در اینجا اجرا کردند و نوازندگان حرفه ای داخلی که در سراسر جهان شناخته شده بودند در اینجا ظاهر شدند.

_________________________________________________
تئاتر گونزاگا در آرخانگلسک. ضربه به تاریخ»

تاریخ: 2023/06/08 – 2023/09/29

«شاهزاده N.B. یوسفوف جونیور گردآورنده. نوازنده. آهنگساز”
تاریخ: 2023/08/06 – 2023/09/24

نمایشگاه‌ها برای بازدیدهای انفرادی بر اساس جلسات، همراه با تور راهنما و همچنین برای بینندگان برنامه‌های نمایشی و موسیقی که در تئاتر برگزار می‌شوند در دسترس است.

اطلاعات ارائه شده است
سرویس مطبوعاتی
موزه-رزرو “Arkhangelsk”