75 سال از شروع کلاس ها در هنرستان کازان

برخی از نوازندگان از جنگ فارغ التحصیل شدند و بلافاصله معلم شدند. از جمله رهبر گروه کر ، آزگار عبدولین ، نوازنده ویولن سل ، افضل خیروتدینوف – اولین فارغ التحصیل هنرستان کازان ، دارنده مدرک شماره 1 هنرستان – و دیگران است. طبق خاطرات دانشجویان اول ، به نظر می رسید سربازان خط مقدم “برای” زندگی صلح آمیز “افتاده اند”. آنها هنری را که برای آن می جنگیدند کار می کردند ، آموزش می دادند و مطالعه می کردند.

با دستور کمیته هنر زیر نظر شورای کمیساری های خلق اتحاد جماهیر شوروی در سال 1945 ، پنج دانشکده تأیید شد: پیانو ، ارکسترال ، آواز ، رهبر گروه کر و آهنگساز نظری. اولین رئیس ، بنیانگذار هنرستان ، آهنگساز و شخصیت برجسته ، هنرمند خلق اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی روسیه ، نازیب گایازوویچ ژیگانف بود. از سال 2001 هنرستان کازان به نام وی نامگذاری شده و یک تابلوی یادبود بر روی ساختمان اصلی آموزشی نصب شده است.

نازیب ژیگانوف به مدت 43 سال ریاست دانشگاه موسیقی را بر عهده داشت و از 1988 تا به امروز هنرستان خلق روسیه و تاتارستان ، پروفسور روبین عبدولین را رهبری می کند. در سال 1997 ، هنرستان برنده مسابقه تمام روسیه “پنجره به اروپا” در نامزدی “بهترین دانشگاه هنر” شد.

هنرستان در پنج ساختمان واقع شده است که آثار معماری هستند. امروز ، آموزش در 8 دانشکده و 21 بخش انجام می شود ، 12 تیم خلاق با موفقیت در حال توسعه هستند ، کلاسهای استادانه توسط نوازندگان برجسته برگزار می شود ، جشنواره های بزرگ ، مسابقات ، کنفرانس ها و کارآموزی های خارجی برگزار می شود. به مدت 75 سال ، هنرستان کازان بیش از 7000 فارغ التحصیل را آموزش داده است.