85 سالگرد تولد لوسیانو پاواروتی

12.10.2020
12 اکتبر 85 سالگرد تولد لوسیانو پاواروتی ، تنور ایتالیایی ، یکی از برجسته ترین خوانندگان اپرا در قرن بیستم است.

< p>

بیوگرافی خواننده شبیه بیوگرافی بسیاری از ستارگان سینما و پاپ است: او در خانواده ای فقیر متولد شد ، به عنوان معلم در یک مدرسه ابتدایی کار کرد و فقط در سن 19 سالگی شروع به تحصیل موسیقی کرد.

استعداد طبیعی و کاریزما به پاواروتی این امکان را داد تا موفقیت مطلق در این حرفه کسب کند و اپرا را برای مخاطبان عظیم جالب سازد. صدها هزار شنونده به کنسرت های او آمدند و نیم میلیون نفر به یکی از اجراهای “زنده” او گوش فرا دادند – امروز فقط ستاره های راک این مقدار جمع می کنند. با این وجود بخشی از فرهنگ پاپ ، پاواروتی ، وضعیت خود را به عنوان خواننده دانشگاهی تغییر نداد.

اسرار تسلط در کلاسهای استاد متعدد را به اشتراک می گذارد ، پاواروتی گفت که هرگز نباید خونسردی و آرامش را از دست داد. هر روز صبح او با یک شعار شروع می کرد – آریاهای نمورینو از Love Potion. اگر می توانید آن را خوب بخوانید ، صدای شما خوب است.

پاواروتی در سراسر جهان مورد ستایش قرار گرفت: در یکی از اجراها باید 160 بار پرده بلند شود! او با جمع آوری هزاران تماشاگر در استادیوم ها ، اپرا – هنری نخبه – را برای همه قابل دسترسی کرد.

آخرین باری که صدای منحصر به فرد پاواروتی در ورزشگاه شنیده شد ، 10 فوریه 2006 در تورین ، در مراسم افتتاحیه بیستمین بازی های المپیک زمستانی بود.

TC “فرهنگ”

12.10.2020