در یکاترینبورگ

@ thoven باشید

زمان اجرای پروژه در مقیاس بزرگ 250- است سالگرد تابستان آهنگساز بزرگ آلمانی ، که در سراسر جهان موسیقی جشن گرفته می شود.

شش کنسرت در فیلارمونیک Sverdlovsk با حضور تکنوازان معروف و رهبران ارکستر برگزار می شود – حاملان سبک بتهوون از اتریش ، آلمان و روسیه و همچنین گروه های سمفونی فیلارمونیک Sverdlovsk و ارکستر نوازندگان جوان از کشورهای مختلف که در طول جشنواره ایجاد شده اند. شرکت کنندگان صدای “معتبر” موسیقی بتهوون را ارائه می دهند ، که در نسخه های کم نظیر نویسندگان آثار وی تجسم یافته است. آنها همچنین به موسیقی نویسندگان معاصر روی خواهند آورد که در گفتگو با آهنگساز بزرگ ایجاد شده و به کارهای وی اختصاص یافته است.

این جشنواره با آهنگسازی “Be @ thoven – Invocation” ساخته ولادیمیر تارنوپولسکی افتتاح می شود که اولین بار سه سال پیش در جشنواره معروف بتهوونفست در بن اجرا شد. آهنگساز مشهور روسی از چهارمین کنسرت پیانو بتهوون الهام گرفت که در همان برنامه (23 نوامبر) با وی اجرا می شود. عصر امروز یکی از جذاب ترین پیانیست های آلمان Severin von Eckardstein با ارکستر فیلارمونیک Ural (UAFO) تحت سرپرستی رهبر ارکستر دیمیتری لیس ، که مخاطبان جشنواره نیز در یک سخنرانی (24 نوامبر) او را خواهند شنید ، برنامه اجرا می کند.

در 26 نوامبر ، ویولونیست و رهبر ارکستر مشهور جهان توماس زتمایر جای ارکستر فیلارمونیک اورال را می گیرد. وی دیدگاه خود در مورد سمفونی پنجم معروف بتهوون را به مردم ارائه خواهد کرد ، به عنوان تکنواز در کنسرتوی ویولن بتهوون اجرا می کند و کنسرتوی دو نفره Britten را با ویولون مشهور آلمانی روت کیلیوس ، برنده جوایز متعدد برای ضبط موسیقی کلاسیک و عاشقانه آلمان اجرا می کند.

دو روز جشنواره در 27 و 29 نوامبر به کارهای مجلسی بتهوون اختصاص خواهد یافت. چرخه به یک عزیز دوردست ، با پیش بینی تولد چرخه های آوازی دوران رمانتیک ، توسط یکی از محبوب ترین باریتون های آلمانی ، یکی از شرکت کنندگان در جشنواره های معتبر اروپا ، توماس بائر ، و پیکنیست جوان ، اما قبلاً برای خود نیکولاس رکسروت (29 نوامبر) اجرا شده است. در یک برنامه مجلسی دیگر ، در تاریخ 27 نوامبر ، مخاطبان برای اولین بار با نمایندگان آکادمی بین المللی ارکستر دیدار می کنند که در طول جشنواره کار خود را آغاز می کنند. نتیجه فعالیت های وی تولد ارکستر جوانان بین المللی چایکوفسکی خواهد بود که نوازندگان جوان روسیه و آلمان را متحد خواهد کرد. با هدایت مدیر هنری آکادمی ، رهبر ارکستر ، توماس زتمایر ، تیم جدید جشنواره در کنسرت اختتامیه اجرا می کنند.

این جشنواره در 30 نوامبر با اجرای سمفونی بزرگ نهم بتهوون به پایان می رسد. ارکستر بین المللی جوانان چایکوفسکی و گروه کر سمفونیک فیلارمونیک اسوردلوفسک با یک گروه خواننده با شکوه متشکل از سولیست های تئاتر بولشوی روسیه النا ژیدکووا و ایلیا سلیوانف ، سوپرانو تئاتر ماریینسکی ماریا بایانکینا و باریتون آلمان توماس بائر همراه می شوند. در این برنامه ، همراه با سمفونی نهم دوره ای ، اورتورایی از یورگ ویدمن ، آهنگساز آلمانی “Con brio” برگزار می شود که به صورت بین المللی آثار سمفونیک متاخر بتهوون را تکرار می کند.

در طول جشنواره ، یک برنامه آموزشی غنی از جمله چرخه سخنرانی های آموزشی ، گفتگو با موسیقی شناسان ، مجریان و آهنگسازان به مردم ارائه خواهد شد. با مشارکت شریک آلمانی – آژانس تولید RCCR Projects ، که تجربه زیادی در اجرای پروژه های فرهنگی مفهومی در اروپا دارد ، جشنواره در یکاترینبورگ نه تنها نوازندگان برجسته ، بلکه محققان برجسته داخلی و خارجی کارهای بتهوون را از روسیه و آلمان میزبانی می کند. این جشنواره شامل جلسات عمومی و مجازی با مدیر موزه خانه بتهوون در بن و مدیر هنری Bethoven Jubiläums ، اجرای پروژه BTHVN2020 ، مالتا باکر است. موسیقی شناس ، متخصص موسیقی بتهوون ، نویسنده کتاب مشهور «بتهوون. سمفونی نهم “توسط پروفسور دیتر رکسروت. ولادیمیر تارنوپولسکی آهنگساز ، که با افتتاحیه این جشنواره جشنواره در یکاترینبورگ آغاز خواهد شد.

Be @ thoven به رویدادی روشن در زندگی کنسرت تبدیل خواهد شد ، نه تنها در یکاترینبورگ ، روسیه ، بلکه همچنین در جامعه موسیقی بین المللی. این منتقدان برجسته موسیقی ، روزنامه نگاران ، ناظران فرهنگی از رسانه های فدرال و خارجی را گرد هم می آورد.

جلسات فیلارمونیک منطقه Sverdlovsk پخش زنده کنسرت های سالن بزرگ فیلارمونیک در تاریخ 26 و 30 نوامبر را تماشا می کند و در سالن کنسرت منطقه ای در Irbit ، موسیقی بتهوون با اجرای کوارتت زهی فیلارمونیک Sverdlovsk در آستانه جشنواره اجرا می شود.

برای اولین بار ، افراد کم شنوا می توانند به مخاطبان جشنواره بپیوندند. این به لطف اجرای مجتمع نرم افزاری و سخت افزاری Sennheiser که فیلارمونیک از سال 2019 استفاده کرده است ، امکان پذیر خواهد بود. تعامل با این مخاطبان در چارچوب برنامه خارج از جشنواره (23 نوامبر) به عنوان جداگانه میزگرد تبدیل می شود. همه می توانند بتهوون “ناشناخته” را در کنسرتهای فیلارمونیک Srdrdlovsk بشنوند و به رویدادی در مقیاس جهانی بپیوندند که پایتخت اورال برای یک سال تمام در تلاش آن بوده است.

اطلاعات ارائه شده توسط سرویس مطبوعاتی فیلارمونیک