MusicAeterna فصل دوم را در خانه رادیو

آغاز می کند

فصل جدید در خانه رادیو در 17 سپتامبر با یک پروژه فرهنگی و آموزشی اختصاص داده شده به فرهنگ بیزانس آغاز خواهد شد. دوره سخنرانی ها و بحث ها توسط یک تیم متخصص بین رشته ای توسعه یافته است ، تنوع کامل میراث تمدن بیزانس را نشان می دهد: از دین گرفته تا موسیقی و معماری. جلسات ماهانه دو بار از سپتامبر تا مه برگزار می شود. چرخه با یک میز گرد “سنت سوفیا قسطنطنیه. جهان قبل و بعد “، شرکت کنندگان در مورد ایاصوفیه در استانبول صحبت خواهند کرد ، درباره اهمیت این معبد برای فرهنگ جهانی و تغییر وضعیت اخیر آن بحث می کنند.

اولین نمایش موزیکال “آزمایشگاه تماشاگر مدرن” در فصل جدید به کار پیوتر چایکوفسکی اختصاص داده خواهد شد ، که ارکستر موسیقی ششمین سمفونی او با موسیقی ایترنا تحت رهبری تئودور آوژنتزیس در نوامبر در مسکو و چندین شهر اروپایی ارائه می شود. مخاطبان همراه با نوازندگان و موسیقی شناسان یکی از مهمترین آثار رپرتوار سمفونیک روسیه را کشف خواهند کرد: آنها ساختار آن را مطالعه می کنند ، با زمینه و تاریخ ایجاد آن آشنا می شوند ، ویژگی های تفسیر تئودور جریانتسیس را که منتقدان موسیقی آن را کشف “نفسگیر” ، “گیج کننده” می دانند ، می آموزند. برنامه تفصیلی پروژه های آموزشی بعداً منتشر خواهد شد.

از 15 سپتامبر ، اولین ساکن مرکز ، الکسی Retinsky ، آهنگساز ، کار خود را در خانه رادیو از سر می گیرد ، که با انزوای عمومی قطع شده است. وی یک قطعه موسیقی جدید را تکمیل خواهد کرد که در پایان سال توسط گروه کر MusicAeterna ارائه خواهد شد. علاوه بر این ، الکسی رتینسکی به کارهای خلاقانه و تحقیقاتی خود ادامه خواهد داد ، موضوع اصلی آن درک موسیقی است. او یک رشته رویدادها را از جمله اجراها ، کلاسهای استادانه و سخنرانی ها آغاز و در آنها شرکت خواهد کرد. اولین آنها – اجرای “اسب ابله” به موسیقی الکساندر کنایفل – در 19 سپتامبر به عموم ارائه می شود.

نوازندگان MusicAeterna به شرکت در اکثر رویدادهای محل اقامت ادامه خواهند داد. علاوه بر این ، در فصل جدید ، خانه رادیو برنامه ای از کنسرت های موسیقی مجلسی را ارائه می دهد. نوازندگان و دوستان ارکستر در فواصل منظم آهنگهای مورد علاقه خود را که اکثراً به ندرت اجرا می شوند در دوره ها و سبکهای مختلف برای مردم پخش می کنند. اولین کنسرت در 23 سپتامبر برگزار می شود. سه نوازنده موسیقی Aeterna: ولادیسلاو پسین (ویولن) ، میریام پراندی (ویولن سل) و جورجی منصوروف (کلارینت) با اجرای آثاری از کنستانتین فیجر ، الیوت کارتر ، تریستان موری در برنامه Con Leggerezza Pensosa (“… با سهولت جوانی”).

در 24 سپتامبر ، فیلم سه ساعته “الاغ” ساخته آناتولی واسیلیف ، کارگردان افسانه ای ، چرخه ای از نمایش فیلم های سینمای تجربی و ویدئو آرت را باز می کند. اکران فیلم ها پنجشنبه ها دو بار در ماه انجام می شود. فیلم ها توسط سازندگان ، منتقدان فیلم ، کیوریتورها و هنرمندان ارائه می شوند. در طول پاییز ، خانه رادیو همچنین فانتزی نفیس و عجیب رستم خدامدم “کیسه ای بدون ته” ، اولین فیلم کامل 2016 توسط هنرمند ویدئویی دانیل زینچنکو “اکسیر” ، مستندی درباره سالهای اولیه “دفاع مدنی” “سالم و برای همیشه” ساخته ناتالیا چوماکوا و آنا تسیرلینا را ارائه می دهد.

رویدادهای فصل جدید بصورت آفلاین برگزار خواهند شد ، مشروط بر اینکه هیچ محدودیتی از طرف Rospotrebnadzor نداشته باشد. برخی از آنها را می توان در محل اقامت دیجیتال musicAeterna در قالب ویدئو یا پادکست یافت. ورود به اکثر رویدادها با ثبت نام قبلی در https://mailchi.mp/musicaeterna/events رایگان خواهد بود

اطلاعات ارائه شده توسط سرویس مطبوعاتی musicAeterna