RNO اولین نمایش جهانی اثری از میخائیل پلتنف را ارائه خواهد کرد

این تیم برجسته 4 کنسرت در چهارچوب جشنواره برگزار می کند: در کراسنویارسک، نووسیبیرسک، اومسک و مسکو.

یکی از مهم‌ترین سنت‌های این انجمن، اجرای برتر آثار آهنگسازان معاصر، از جمله آثاری است که به‌طور اختصاصی برای جشنواره خلق شده‌اند. پیش از این، مدیر هنری جشنواره وادیم رپین و همکارانش آثاری از B. Yusupov، L. Auerbach، A. Raikopulu، E. Schneider، A. Molchanov، D. Schnider، S. Gubaidulina، A. Raskatov را ارائه کرده اند. A. Pyart، M. Turnidzh، I. Demutsky. برنامه دهمین راه آهن ترانس سیبری شامل اجرای جهانی کنسرتو ویولن اثر میخائیل پلتنف است که مدیر هنری جشنواره وادیم رپین به همراه ارکستر ملی روسیه آن را اجرا خواهد کرد.

اولین اجرای کنسرتو در 30 مارس در نووسیبیرسک برگزار می شود، الساندرو کاداریو در آن شب در تریبون رهبر ارکستر RNO قرار می گیرد و در 1 آوریل ساکنان اومسک آن را قبلاً به تعبیر رهبر ارکستر الکساندر رودین خواهند شنید.

وادیم رپین به اشتراک گذاشت: “برای من، این مقاله هدیه ای است که مدت ها در انتظارش بودیم.” – سال ها پیش بارها به میخائیل واسیلیویچ گفتم که می خواهم کاری را که او خلق کرده است اجرا کنم و سال گذشته او به من گفت که یک کنسرتو نوشته است. و با وجود اینکه این کنسرت به دوست و همکار همیشگی استاد الکسی برونی تقدیم شده است، من افتخار می کنم که نویسنده اولین اجرا را به من سپرده است. ما قبلاً اولین تمرین ها را برگزار کرده ایم: این یک آهنگ بسیار جالب، واقعاً ویولن مانند، زیبا، جدی و عمیق است. من می گویم این یک نوع اعتراف موسیقایی است. و اکنون با شادی و هیجان منتظرم تا با او روی صحنه بروم.»

الکساندر رودین: “این آهنگ قطعا عمیق، جدی و بسیار خوب نوشته شده است، به معنای شناخت قابلیت های سازها، توانایی ترکیب صداهای آنها با ویولن سولو. نت های زیادی در این کنسرتو وجود ندارد و این همان چیزی است که اجرای آن را دشوار می کند – زیرا همه چیز شنیده می شود. برای شخص من، اشاراتی به زبان موسیقی نویسندگان دیگر وجود دارد – اشاراتی به شوستاکوویچ، به حال و هوای کلی موسیقی او، تاریکی و تراژدی آن … البته، این پدیده ای در مقیاس بسیار بزرگ و یک رویداد مهم است. در زندگی موسیقی ما البته ما خیلی کار داریم. من مطمئن هستم که شنوندگان در سیبری و مسکو در حال حاضر منتظر این نمایش هستند. و ما بسیار خوشحالیم که اولین اجرا کننده کنسرتو ارکستر ملی روسیه است – بله، در واقع غیر از این نمی تواند باشد – و ما تمام تلاش خود را می کنیم تا این کار به اندازه کافی در تمام صحنه هایی که قرار است ارائه شود. اکنون اجرا شود

اولین نمایش در مسکو این اثر در 9 آوریل در سالن کنسرت به نام I. P.I. چایکوفسکی

اطلاعات ارائه شده توسط سرویس مطبوعاتی RNO