RNO در حال تدارک برنامه ویژه برای روز پوشکین روسیه است

06/01/2023
6 ژوئن در موزه دولتی A.S. پوشکین میزبان کنسرتی به مناسبت تولد A.S. پوشکین. این برنامه شامل: آثار پروکوفیف، راخمانینوف، زیمبالیست، چایکوفسکی، سویریدوف، شوارتز است.

“با نام پوشکین، بلافاصله فکر یک شاعر ملی روسیه طلوع می کند. در واقع هیچ یک از شاعران ما بالاتر از او نیستند و دیگر نمی توان آنها را ملی نامید. این حق قطعاً متعلق به اوست» (N.V. Gogol). آثار پوشکین تأثیر زیادی نه تنها در توسعه ادبیات روسیه، بلکه بر سنت موسیقی ملی نیز داشت: بدون اغراق، تمام کلاسیک های روسی از گلینکا، دارگومیژسکی، موسورگسکی و چایکوفسکی گرفته تا راخمانینوف، پروکوفیف، شوستاکوویچ و سویریدوف به توطئه های پوشکین روی آوردند.

در روز دویست و بیست و چهارمین سالگرد تولد شاعر بزرگ روسی، ارکستر ملی روسیه در حیاط منور موزه ادبی پوشکین در پرچیستنکا برنامه ای را ارائه می دهد که از آثار معروف بر اساس طرح های آثار پوشکین یا الهام گرفته شده از او ساخته شده است. شعر همچنین اولین نمایش ها نیز وجود دارد: برای اولین بار، اثر “مرثیه” از موسیقی فیلم “استیشن مستر” اثر ایزاک شوارتز (با ارکستراسیون الکسی سوبولف)، عاشقانه سرگئی راخمانینوف “آواز نخوان، زیبایی” با هماهنگی الکسی. سوبولف اجرا خواهد شد. در این کنسرت همچنین آثاری از پروکوفیف که به ندرت به کار پوشکین اختصاص داده شده است – قطعاتی از موسیقی فیلم میخائیل روم “ملکه بیل” ارائه می شود.

الکسی سوبولف رهبر RNO خواهد بود.

اطلاعات ارائه شده توسط سرویس مطبوعاتی RNO

06/01/2023